ПСЖ му понуди нов договор за Тухел

И покрај елиминацијата од Лигата на шампионите, Париз Сен Жермен нема намера да се раздели со тренерот Томас Тухел. Покрај тоа, менаџментот има намера да му понуди нов договор на германскиот стратег, кој работи во Париз од летото 2018 година, пишуваат во Франција.

Според гласините, парижаните му понудиле на менторот нов договор до 2022 година со значително зголемување на платата по првиот натпревар во Лигата на шампионите против Манчестер Јунајтед. Преживувањето на турнирот не влијаело на одлуката на менаџментот.

Поранешниот ментор на Борусија (Дортмунд) побарал 2 недели да размисли, но се очекува од него да се согласи да ја продолжи соработката.

Неговиот актуелен договор со ПСЖ е до летото 2020 година.

Би можело да ве интересира

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Алвес го објави своето заминување од ПСЖ

A1on

Порто со понуда за Буфон

A1on

Мбапе останува во Франција

A1on

Леонардо ќе ги донесе СМС и Донарума во ПСЖ

A1on

Леонардо нов спортски директор на ПСЖ

A1on