Гостиварец повреден со нож од својот татко

Полицијата во Гостивар привела шеесетгодишник осомичен дека си го повредил синот со нож.

Според СВР Тетово, вчера околу 17.10 часот од Медицинскиот центар Гостивар било пријавено во полиција дека кај нив со повреди бил донесен Н. Љ.(31) од Гостивар.

По преземени мерки било утврдено дека Н. Љ. бил повреден со нож во левата нога од неговиот татко А. Љ.(60) околу 17 часот во нивниот дом.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

А. Љ. бил приведен и задржан во полициската станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична и притвор за возачот на камионот што предизвика сообраќајка кај скопската обиколница

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Прегазен мигрант на пругата кај Демир Капија

A1on

Струмичанец убиен, па потопен во буре кај браната Турија

A1on

Државјанин на Северна Македонија загина во сообраќајка во Косово

A1on

Почина еден од повредените полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

A1on