Франција им наметна дигитален данок од три отсто на Гугл, Амазон, Фејсбук и Епл - А1он
Почетна Свет Франција им наметна дигитален данок од три отсто на Гугл, Амазон, Фејсбук и Епл
Свет

Франција им наметна дигитален данок од три отсто на Гугл, Амазон, Фејсбук и Епл

07/03/2019 - 10:30 97 прегледи
Франција им наметна дигитален данок од три отсто на Гугл, Амазон, Фејсбук и Епл