Сугарески и Китанов на увид во реконструкцијата на транзитниот дел низ Охрид

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе престојува во работна посета на Охрид.

Сугарески и директорот на Јавното претпријатие П за државни патишта, Зоран Китанов, ќе извршат увид во реконструкција на транзитниот дел низ Охрид, најави Министерството за транспорт и врски.

Би можело да ве интересира

Советникот Усеини се гони за физички и вербални напади, но не и за дивоградбите

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Арсовски: Во заштитен појас на УНЕСКО, советникот Усеини гради, општината знае и не реагира

A1on

Советникот Усеини гради и бетонска база на брегот од Охридското езеро на диво, општината знае но не реагира

Кристијан Ландов

Реконструкцијата на патот Битола-Демир Хисар готова до август, Сугарески очекува скок во реализацијата на капитални инвестиции

A1on

Општина Охрид вели дека ќе ја отстрани дивоградбата кај Чинарот, но не кажува кога

Кристијан Ландов

Градоначалникот на Охрид наместо да ја спречи, тој ја поддржува дивоградбата кај Чинарот

Кристијан Ландов