Градежни работи на патот Охрид – Свети Наум и на делницата Неготино -Демир Капија

На Автопат А1, делница Неготино – Демир Капија, денеска од 8 до 17 часот ќе има промена на режимот на сообраќај поради изведување градежни работи при поставување индуктивни јамки за броење возила.

Денеска ќе почнат и градежни работи на регионалниот патен правец Охрид – Свети Наум, во делот булевар „Туристичка“ во должина од 3,5 километри.

На местото е поставена соодветна сообраќајна сигнализација, информираат од АМСМ.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска