Тунелите кај Демир Капија утре половина час без струја

Од 9.30 до 10 часот утре ќе нема струја во тунелите на автопатот кај Демир Капија поради изведување електричарски работи од ЕВН, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ известува дека вечерва сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Слаб снег провејува во Македонски Брод, Буково и на Плетвар.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози

Ана Ололовска

Состојба на патишта

Ана Ололовска