Во штипското ромско маало нападната и ограбена жена

Нападната е 56-годишна жена на улицата „Радански пат“ во ромското маало во Штип. Џ.А околу 20.30 часот на улицата била физички нападната од засега непознато лице. Според исказот на жената крадецот успеал да и украде 1.900 евра, кои биле скриени во облеката. Откако и ги одзел, сторителот побегнал. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека веќе се работи на расчистување на случајот.

Инаку ова не е прв случај на напад на случајни минувачи по оваа улица, каде што непознати сторители физички ги напаѓаат и им ги одземаат ташните.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани

A1on

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов

Пет лица обвинети за трговија со дете

A1on