Утре прекин во снабдувањето со струја во тунелите на автопатот кај Демир Капија

Утре во периодот од 9:30 часот до 10:00 часот ќе има прекин во напојувањето со електрична енергија во тунелите на автопатот кај Демир Капија.

Како што соопштуваат од ЈП „Македонија Пат“ прекинот во снабдувањето со струја е поради изведување електричарски работи од страна на екипи на ЕВН.

Би можело да ве интересира

Затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до село Лисиче

A1on

Интензитетот на сообраќајот зголемен, одрони на патот Делчево – Каменица

A1on

Сообраќајот по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Коловозите влажни, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on