ЕП ја осуди „непропорционалната“ употреба на сила од француската полиција против „жолтите елеци“ - А1он
Почетна Свет ЕП ја осуди „непропорционалната“ употреба на сила од француската полиција против „жолтите елеци“
Свет

ЕП ја осуди „непропорционалната“ употреба на сила од француската полиција против „жолтите елеци“

14/02/2019 - 17:03 46 прегледи
ЕП ја осуди „непропорционалната“ употреба на сила од француската полиција против „жолтите елеци“