Повреден работник на утоварна машина

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола.

Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот.

Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината, и паднал. При тоа, машината продолжила да се движи и со предниот дел удрила и го оштетила агрегатот за електрична енергија на бензинската пумпа.

Повредениот Н. Ј., по укажаната помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, пренесен е на скопските клиники.

Извршен е комплетен увид и се расчистува случајот.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Работник потешко повреден откако падна од скеле во Куманово

A1on

Тепачка на улицата „Цветан Димов“, едно лице е повредено

A1on

Планинар со симптоми на срцев удар со полициски хеликоптeр пренесен од Шар Планина на скопските клиники

A1on

МВР: Приведени четворица полски навивачи

A1on

Два автомобила оштетени, две лица повредени и шестмина приведени на прославата за „Вардар“

A1on