Поради невреме затворени училиштата во северозападниот дел на САД

Во повеќе американски сојузни држави училиштата се затворени поради снегот и ледените бури што повторно го зафатија северозападниот дел на САД.

Во сојузната држава Вашингтон во текот на месецот забележани се три снежни бури, а снежната покривка изнесува 36 сантиметри.

Според метеоролозите се очекуваат снег да паѓа и во текот на денот.

Северна Калифорнија односно округот Хумболт е погоден бура, откако повеќе од 15 години не паднал снег.

Би можело да ве интересира

Болтон: Вашингтон ја држи отворена вратата за преговори со Иран

A1on

Американската разузнавачка служба смета дека Ким не е подготвен за денуклеаризација

A1on

Џорџ Сорос и други милијардери бараат данок на богатство во САД

A1on

Одделот за истражување на „Хуавеи“ во САД се обидува да изгради нов идентитет

A1on

Трамп најави строги санкции за иранскиот врховен водач

A1on

Уапсено лице кое планирало напад врз Амбасадата на САД во Брисел

A1on