Дибиров во тимот на колото, Криштопанс во ТОП 5 голови

Левото крило на македонскиот ракометен првак Вардар, Тимур Дибиров се најде во идеалниот состав во изборот на ЕХФ ТВ за 11. коло во Лигата на шампионите. Дибиров учествуваше со седум погодоци во триумфот на Вардар (30:27) над Рајн Некар Левен во средата на гостински терен.

Покрај Русинот во тимот на колот се и: Винсен Жерар (голман), Михаил Јурецки (лев бек), Барис Пухуски (среден бек), Иван Сршен (десен бек), Лук Абало (десно крило) и Јаник Колбахер (пивот).

Уште еден вардарец се најде во изборот на ЕХВ. Цепелинот на Даинис Криштопанс е сместен во Топ 5 погодоци.

Би можело да ве интересира

Се бара притвор за крадецот кој скокна во Вардар

ВИДЕО: Навивачите со навреди кон екипата на МТВ

Предраг Петровиќ

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

Предраг Петровиќ

Пристигнаа автобусите за ракометарите брендирани со знакот на “Вардар”

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Голот на Дибиров од „мртов“ агол најубав во четврфиналето од ЛШ

Ана Ололовска