На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија.

Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

На ГП Богородица и Табановце се чека околу 30 минути

A1on

Камионџиите директно од граничните премини ќе пријавуваат мито, корупција и криумчарење мигранти

A1on

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов