Малолетно девојче повредено во сообраќајна несреќа

На раскрсницата од улицата „Пионерска“ и улицата „Карпош“ во Берово, 31-годишен беровчанец со автомобил “БМВ X5“ удрил во метална ограда од двор.

Во незгодата тешко е повредена 17 годишна сопатничка, која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничката болница во Штип, а потоа во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Берово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов

Пет лица обвинети за трговија со дете

A1on

МВР почнува со издавање на регистерски таблички со ознака НМК

A1on