„Црната Барбика“ во детството била жртва на насилство

Во детството, поради специфичнниот и налик вештачки изглед, Јужносуданката Дуки Тот била исмевана, па дури и жртва на насилство. По победата на австралиското шоу Топ модел, денес таа е заштитно лице на многу брендови, а токму поради својот лик, кој сепак е природен, и темната кожа, ја викаат „Црната Барбика“.

По тешкото детство, на свои 17 години, слични зајадливи коментари доживеа и за време на натпреварот во емисијата. Имено, тогаш многумина сметаа дека Дуки е вештачка, дека направила многу пластични операции и дека ги ретушира фотографиите.

Но сепак, Дуки победи на австралиското ТВ шоу во 2013 година, и оттогаш нејзината карииера оди по нагорна линија.

Би можело да ве интересира

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

A1on

Очилата за сонце имаат рок на траење

A1on

Првиот ангел на Викторија Сикрет со облини

A1on

ВИДЕО: Манекен почина на ревија во Сао Паоло

A1on

Нова Адидас колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

A1on

Маја Кикириткова ја претстави својата нова колекција „Елеазар“

A1on