ВИДЕО: Започна официјалната средба на Заев и Борисов во Софија

Во Софија започна официјалната средба меѓу двајцата премиери, Зоран Заев и Бојко Борисов.

На средбата како што претходно беше најавено двајцата премиери ќе разговараат за развојот на соработката во разни сектори, проекти во областа на инфраструктурата и транспортот, како и спроведувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка.

Премиерот Заев ја предводи владината делегација од Република Македонија во официјална работна посета на Република Бугарија, во која се и министерот за култура, Асаф Адеми, како и националниот координатор за култура, Роберт Алаѓозовски.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Разрешени директорите на МЕПСО, ЕЛЕМ, началникот на УБК и десетици други функционери

Галена Николовска-Ризвановиќ

Руските комичари за А1он: Го избравме Заев откако почна да ја обвинува Москва

Галена Николовска-Ризвановиќ

(ВИДЕО) Беџети: Министерството ме извести да не брзам со уривање на платформите на Матка

Маја Илиевска-Пачемска

Како Заев ја ископа законската дупка за да биде и премиер и министер

Атанасов до Заев: Поднесувам оставка од заменик-министер

А1он

Биографијата на Заев за министер за финансии како во времето за Тито

Предраг Петровиќ