Мицкоски на политичко собрание на ЕПП во Брисел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска и утре ќе присуствува на политичкото собрание на Европската народна партија (ЕПП) што се одржува во Брисел. На маргините на собранието се очекува да оствари средби со европарламентарци и претставници на ЕУ кои се дел од Европската народна партија, чијшто член е ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски ќе разговара за состојбите во државата, загрижувачката состојба со газењето на правата и слободите, растечката корупција, како и поддршка на процесот за интеграции, и реформите кои треба да бидат спроведени.Во делегацијата на ВМРО ДПМНЕ е и потпретседателот Александар Николоски и Секраторот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, соопшти партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Парите директно ќе продолжат да одат кај Вицето, по покуса патека

A1on

Вебер: ЕПП има мандат за состав на нова Европска комисија

A1on

ЕПП и Социјалдемократите и понатаму најбројни во ЕП

A1on

(ВИДЕО) Мицкоски: Оставката на Павле Богоевски е само сеење на магла во јавност со единствена цел тој да избегне кривична одговорност

A1on

(ВИДЕО) Мицкоски: Ветувањето за поевтинување на сметките за парното се покажа како уште лага на власта

A1on

(ВИДЕО) Мицкоски: Стапката на ДДВ на сметките за затоплување дома си останува иста и е 18% и не е намалена на 5%

A1on