Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато

Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, а на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот и по интервенцијата дежурните служби, соопштија од ЈП Македонијапат.

Од Јавното претпријатие информираат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони и апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Би можело да ве интересира

Охридскиот инспектор го излажал Обвинителството дека објектот на Усеини е привремено поставен

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали локалната власт и градоначалникот кривично ќе го гонат советникот Нефи Усеин?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев до Усеини: Апелирам сам да си ја урнеш дивоградбата

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Дивоградбата на власт мора да замине, избори мора да се распишат

Антикорупциска: Советникот Усеини не може да добие тендер за уривање дивоградби од Охрид

Кристијан Ландов

Примените со дијареја и повраќање во ОБ Струга пуштени дома, ДСЗИ ќе испитува под која дијагноза се запишани

Ана Ололовска