Рабио ги прекинал преговорите со Барселона по трансферот на Де Јонг

Трансферот на полудефанзивецот на Пари Сен Жермен, Адријан Рабио во Барселона може и да не се случи, објави „Ел Мундо Депортиво“. Според изданието, фудбалерот ги откажал преговорите со каталонскиот клуб откако го привлекле на „Камп Ноу“ играчот од средниот ред на Ајакс, Френки де Јонг. Рабио го мотивираше прекинот на преговорите со проблеми во семејството.

Од крајот на минатата година, беше познато дека Барселона се договори со 23-годишниот Рабио за неговиот личен договор. Каталонците беа подготвени да му плаќаат на играчот 10 милиони евра годишно и еднократно да му платат сума од 10 милиони евра. Сепак, претставниците на Рабио побараа 15 милиони евра, што не се вклопуваше во плановите на Барселона.

Шпанскиот гигант сакаше да го преземе играчот од средниот ред по завршувањето на договорот со Пари Сен Жермен, кој е до летото. Баерн, Челзи, Ливерпул и Тотенхем исто така покажаа интерес за него.

Би можело да ве интересира

Ето: Барселона е вистинското место за Салах

A1on

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Ван Гал: Меси треба да се запраша зошто толку време не ја освоил Лигата на шампионите

A1on

Нејмар подготвен да се извини на навивачите на Барселона

A1on

Торес објасни зошто решил да ја заврши својата кариера

A1on

Алвес го објави своето заминување од ПСЖ

A1on