Претседателот на Зимбабве повика на „национален дијалог“ по насилните протести - А1он
Почетна Свет Претседателот на Зимбабве повика на „национален дијалог“ по насилните протести
Свет

Претседателот на Зимбабве повика на „национален дијалог“ по насилните протести

22/01/2019 - 11:17 19 прегледи
Претседателот на Зимбабве повика на „национален дијалог“ по насилните протести