Пронајдена е малолетната кичевка пријавена за исчезната

Пронајдена е 15-годишната кичевка по која трагаше полицијата по пријава од нејзината мајка.

Како што известува портпаролот на СВР -Охрид Стефан Димоски, девојчето синоќа било пронајдено околу полноќ.

-На 13 јануари оваа година, во 15 часот и 15 минути во полициската станица во Кичево, У.С.44 годишен од Кичево пријавила дека нејзината 15-годишна ќерка исчезнала. Полициската станица Кичево презела мерки и малолетничката била пронајдена синоќа околу 00.00 часот, изјави Димоски.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Работник потешко повреден откако падна од скеле во Куманово

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Тепачка на улицата „Цветан Димов“, едно лице е повредено

A1on

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов