Урнат рекордот по „лајкови“ на Инстаграм

Сликата што моментно го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само – јајце.

Имено, неодамна на Инстаграм се појави профилот „world_record_egg“, со само една слика и прилично јасна цел – да го урне рекордот на Кајли Џенер и нејзините 18 милиони „лајкови“ на Инстаграм.

До утрово јајцето „собра“ над 49 милиони допаѓања.

Би можело да ве интересира

Студија: Инстаграм една од најопасните социјални мрежи за деца

A1on

Социјалните медиуми потпишаа Повелба за отстранување на насилни содржини

A1on

Социјалните мрежи немаат големо влијание на задоволството кај адолесцентите

A1on

Инстаграм ќе блокира антиваксерски хаштагови

A1on

ЦИА отвори профил на Инстаграм, веќе има 28.800 следбеници

A1on

ВИДЕО: Инстаграм воведе нова опција

A1on