Четири лица загинаа во експлозијата во Париз

Француските власти соопштија дека според последниот биланс од експлозијата што се случи изутринава во 9. париски арндисман животот го загубиле четири лица.

Меѓу четворицата загинати има два пожарникари кои биле во интервенција по пријавата за неисправна инсталација со природен гас.

Во претходниот биланс беше објавено за триесетина повредени лица од кои петнаесетина се со тешки повреди.

Јавниот обвинител на Париз отвори истрага за причините за експлозијата.

Би можело да ве интересира

Франција, Британија и Германија испратија предупредување до Иран

A1on

Франција се подготвува за рекордни температури во јуни

A1on

Едно лице потешко повредено на новите блокади на Жолтите елеци

A1on

Тројца загинати и околу 30 повредени во пожар во Париз

A1on

Макрон „ја држи Северна Македонија како заложник“ во обид да присили подлабока ЕУ интеграција

A1on

Макрон: Отфрлени тројца водечки кандидати за претседател на Европската комисија

A1on