Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.

Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Претходно во 12.30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила и на патниот правец Кичево-Охрид преку планинскиот премин Пресека.

Би можело да ве интересира

Затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до село Лисиче

A1on

Интензитетот на сообраќајот зголемен, одрони на патот Делчево – Каменица

A1on

Сообраќајот по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Коловозите влажни, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on