Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Понеделник, Мај 2, 2016
Навигација: Почетна » Македонија » (ВИДЕО) Локвенец: Јас можам да бидам само со отпорот и кандидат на „Сојузот за иднината“

(ВИДЕО) Локвенец: Јас можам да бидам само со отпорот и кандидат на „Сојузот за иднината“ 

lokvenec

„Народот е дефинитивно охрабрен, ова е доказ за да се оди до крај, а тоа се предвремени парламентарни со локалните избори“, рече кандидатот за градоначаник на Прилеп Хари Локвенец.
Јас можам да бидам само кандидат на СДСМ и на „Сојузот за иднината“, Прилеп е лидер на отпорот“, вака Локвенец одговара на шпекулациите дека ќе се кандидира самостојно на локалните избори.

Вести од истата категорија


 1. rubin prilep

  Prilep e lider na otporot protiv dusmaniote na Makedonija, ne protiv demokratska izbrana vlada, ne za menuvanje zname i ime, ne za zatvoranje na site fabriki, ne da se bodati hari i negovite firmi dodeka drugi vojuvaat ( Marjan Risteski ) zastana ramo do ramo so branitelite . . . . . zatoa vo Prilep ja nemaat podrskata

   
 2. peco

  Сега да не сакаш и за пратеник да одиш што запинас вака многу за заедно да се изборите и локални и парламентарни!Ајде прво локани да видеме , па потоа ќе дојдат и редовни парламентарни ќе ве видиме како ќе се покажете тогаш! Едно мало појаснување во Прилеп после избори како и сега градоначанникот нема да биде сменет туку само ќе го добие својот трет мандат. МАРЈАН РИСТЕСКИ кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ ќе го дибие својот трет мандат! Напред ВМРО-ДПМНЕ!!

   
 3. Palavko

  Не ми е јасно за што толку го малтретирате членството кога знаете дека на изборите сте паднати. Водите избори без реална програма кој ќе ве гласа вас? Направивте напад на претседателот на собрание, нешти што досега не се случило? Епа ти локвен-ец ако се споредуваш со Марјан Ристески си назад светлосни години. Треба фурни леб да јадиш да го стигнеш Марјан. Како прво немаш речник… два збора не можеш да склопиш тептајш… Драг пријателе жртвено јагне си на бц.. искрено те жалам

   
 4. kikuska

  Без разлика дали ќе се кандитираш самостојно или во склоп на СДС и нивното множевство… Г-дине Локвенец, никогаш нема да бидите татко на градот Прилеп, никогаш нема да издвојувате победа и да бидете градоначалник на Прилеп- градот на хероите.. а не Прилеп- градот на отпорот, како што велите вие!!!

   
 5. peco

  Сега да не сакаш и за пратеник да одиш што запинаш вака многу за заедно да се изборите и локални и парламентарни!Ајде прво локани да видеме , па потоа ќе дојдат и редовни парламентарни ќе ве видиме како ќе се покажете тогаш! Едно мало појаснување во Прилеп после избори како и сега градоначанникот нема да биде сменет туку само ќе го добие својот трет мандат. МАРЈАН РИСТЕСКИ кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ ќе го дибие својот трет мандат! Напред ВМРО-ДПМНЕ!!

   
 6. Al

  koj otpor i protiv kogo? protiv svojot narod. na toj 24 Dekevmri sto go spomnuvate koj kogo sakase da napaga? koj sakas da go svrti narodot eden protiv drug? branko ako sakase nemase da trgni so negovite nakaj narodot ke trgnese nakaj sobranieto, ama toj trgna direkno da se sooci so narodot koj bese protiv nego. Bi ve zaprasal STO SAKASE DA POSTIGNE SO TOA I KOJA MU BESE CELTA?

   
 7. emso

  SDSM so Hari Lokvenec vo Prilep moze da pobedat samo na son. Vo Prilep od redovite na SDSM mozat da se isfrlat kandidati daleku pokonstruktivni od Hari. Se dodeka SDSM i nivnite lideri gledaat se niz prizmata na parite daleku se od pobeda kako na lokalni taka i na parlamentarni izbori.

   
 8. ООО

  абе напалени дпмневчина ве читам и се чудам…според пишуваново освен партиски војничина вие не сте никој и ништо…ФУРНИ ЛЕБ ТРЕБАЛО ХАРИ ДА ЈАДИ ДА БИДИ КАКО МАРЈАН…ццц…ХАРИ НЕМАЛ РЕЧНИК КАКО МАРЈАН…ццццц….абе кој е тој марјан???? да не се роди градоначалник???? шо школо има??? и да преминам на главното…ШО НАПРАЈ ЗА 8 ГОДИНИ (ОСВЕН ПАРКЧИНАТА И ФОНТАНИТЕ),МЛАДИТЕ СЕ ПОЧЕСТО И ПОЧЕСТО ВО ГОЛЕМ БРОЈ ИЗЛЕГУВААТ ОД ПРИЛЕП…ИЗЛЕГУВААТ ОД ДРЖАВАТА,ПА ДАЛИ ТО НЕ ВЕ ЗАГРИЖУВА МАЛКУ.7 ГОДИНИ ПАРЛАМЕНТАРНА И 8 ГОДИНИ ЛОКАЛНА ВЛАСТ ИМАТЕ И НИШТО КОНКРЕТНО НЕ НАПРАВИВТЕ…И ПОСЛЕ ПОДРШКА ИМАЛ…ГРЕВОЈ СТЕ

   
  • Al

   ami aj ko znjas togas kazi tvojo pirganoski so napraj za gradot kazi. ili si gi zdiplija so brance parinata da mi bida topli dzebovite. uste imate zbor da kzite.

    
 9. Андреј

  На сдс им опаѓа рејтингот..тонат се надолу и надолу..а Хари Локвенец можи да се кандидира за градоначалник во Скопје…во Прилеп око му немаа видено последниве години…

  Господа од СДС тешко ви е..знаеме, ви се ближи уште еден пораз..На народов му се смачи од вашите свирчиња и „реките од народ“ по улици…

  Прилепчани ке кажат НЕ..НЕ за арамиите, НЕ за тие кои ги испустија фабриките, НЕ за тие што ги тепаа тутунарите на плетвар….

  На 24 март во Прилеп ќе слави ВМРО ДПМНЕ и МАРЈАН РИСТЕСКИ…

   
 10. ЈасбеЈас

  Браво прилепчани, сте напреднале, конечно сте научиле (иако не верувам сите) дека името на вашиот “татко” е МАРЈАН, а не МАЈРАН, за секоја пофлбa сте :)

   
 11. nikifor.jovanoski

  Бидете храбри и соочете се со ралноста и редно време е да и погледнете на вистината в очи.Маријан Ристески е цар и султан на Прилеп затоа што направи позитивна преобразба на Прилеп и прилепчани.Хари нека си го води бизнисот што си го знае и да не го тера членството да мрзне по улиците и онака е се помалкубројно.

   
 12. MARKOVI KULI

  Во град кој со години победува ВМРО – ДПМНЕ неможите да победите , со лаги и изнесени невистини во јавност , па сега плус и тоа дека ќе бришите се што е вмровско , немате никакви шанси за победа … имате ли сила да излезите пред народот и да им кажете дека вие не сте тие кои ќе победите , иоа и самите го знаете ама сте приморани да имате еден кандидат кој на секој чекор го лази народот за некои научно – фантастични проекти (500 акумулации ) Седете си мирни и немојте да кревате прашини оти црно ви се пишува , колку за подсетување …

   
 13. bikicka

  I da potones kolku mozes ke se spasis:)) drugo objasnuvanje nema za sdsm i nivnoto odnesuvanje. Ne samo sto pak ke doziveat poraz tuku i nema da se svestat pak ke prodolzat kako i dosega so lagi i izmami da dojdat na vlast. Se dodeka imaat takov lider takvi ke bidat. A ovoj nivni kandidat za gradonacalnik na Prilep mislam deka im e najgolemo zrtveno jagne na nivo na Makedonija. Posle se sto e

  napraveno vo gradot od gradonacalnikot Risteski dosta se neseriozni vo izbor na protivkandidat i ne znam dali tie nekogas ke
  najdat nekoj sto ke bide priblizno kako nego. Hari ni samiot ne si veruva na sopstvenite zbori pa ke ubedel drug. Gospoda od sdsm va ske vi treba uste “mnogu somuni da izedete” za da se pojavite na izbori so kandidat koj ke mu bide “dorasnat” i dostoen na g-dinot Marjan Risteski

   
 14. GETO

  eeeeeeeeeee (P)PRILEPCANI za vas e samo dulic pa da ve potseti deka ste citiram,,MAJMUNI ,, aj nazdravje bricenje!!!!!!!!!!!!!!

   
 15. Hugo

  @GETO на ова твоево би го цитирал Џумерко
  “Колку појче го потпикнувал толку поубо и идело”
  мејџутоа јас мислам дека то не е мислејнето на прилепчани туку на некој од “дрпамение” на кој можеби му зависи и работното место а моеби и самио БАЈРАМ РИСТЕСКИ

   
 16. Hugo

  А, еве го и цитатот

  http://www.youtube.com/watch?v=XL798gHpZLw

   
 17. Godfree_PP

  Ај до сега и некој можеше да го залажуваат дека се опираат против власта и против ВМРО-ДПМНЕ ама со одбивањето на последниов предлог на Претседателот се повеќе заличува на отпор против сите и секој.
  Ај донекаде разбирам да се тера инает против меѓународни институции како Светска Банка и ММФ, помалку разбирам да се тера инает против ЕУ и нивните претставници, ама да се тера инает на штета на државата, да се тресат безсрамни клевети во Европскиот парламент, да се одбиваат предлози на Претседателот поддржани од сите заинтересирани за смирување на страстите и трезвено делување е тоа никако не можам да го разберам. Па уште и да се посочиш себеси на чело на таков отпор е навистина жално. Но што да прави кутри човек, исто како во народната песна, дала бабата 1 грош за да се фати за орото ама после платила уште 5 за да се пушти. Тој кутриот нема чаре освен да си игра на орцето и да си го уништи и она малку углед што му остана.

   
 18. Дани

  За да бидеш за иднината најпрво треба да имаш план, визија, цели, проекти кои ќе гарантираат за тоа дека ти си за подобра иднина, а ти г-не Локвенец откако се кандидира за градоначалник на Прилеп на народот му понуди само бојкоти, штрајкови и протести без никаква цел и причина, па што да гледаме ние во тоа зза каква иднина ти ни кажуваш!!!

   
 19. GETO

  hahahahsaaaaa ne se nervirajte ke izgubite od LEPOTA!!!!!!!!!!!!!!!!

   

Оставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.