Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Недела, Мај 1, 2016
Навигација: Почетна » Македонија » ДИК ги презема сите законски дејствија за одржување на локалните избори

ДИК ги презема сите законски дејствија за одржување на локалните избори 

glasanje

Државната изборна комисија (ДИК) ги презема сите неопходни активности за спроведување на законските дејствија за одржување на локалните избори на 24 март, изјави денеска портпаролот на Комисијата Билјана Јовановска.

– Во ДИК се извршуваат сите неопходни активности за преземање на законските дејствија, а ќе следи донесување на роковник што ќе биде објавен, изјави Јовановска.

ДИК денеска одржува седница на која се разгледуваат датумите за подготовка на роковникот.

Вести од истата категорија


  1. James T Kirk

    Сите се спремни за избори само СДСМ не. Зашто ? Затоа што нивниот рејтинг им укажува дека ги очекува катастрофа на локалните избори.

     

Оставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.