Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Вторник, Мај 3, 2016
Навигација: Почетна » Економија » (ВИДЕО) Жугиќ: И во Франција се граделе замоци кога не течеле мед и млеко по улици

(ВИДЕО) Жугиќ: И во Франција се граделе замоци кога не течеле мед и млеко по улици 

jelena zugic

Откако директорот на театрите ги прочитаа говорите, директоркот на Театар Комедија, Јелена Жугиќ на прашањето дали е нормално театарот од 4, 5 милиони евра, да стигне до потрошени 27 милиони евра, а сега да се планираат од буџетот уште 10 милиони евра, рече дека и во Франција кога се граделе замоци не течеле мед и млеко по улиците.

Повеќе од видеото

Вести од истата категорија


 1. Ернесто

  Па, грешен пример користиш Еленче. Тоа е пример како НЕ треба, а не како треба ;)

   
 2. Donka

  Da ,umetnicite se nacionalno bogatstvo a ne partisko za zal vie deneska go dokazavte sprotivnoto i ste STRAM za Makedonija .

   
 3. abo

  Ако си ја дочитала лекцијата од историја до крај, што очигледно не си направила, ке видеше дека тие што ги градеа твоите француски замоци во тоа време на крај завршија на ГИЉОТИНЈА.

   
  • Слепец

   Ма не и замерај,таа е убедена дека живее во време пред француската револуција.Можеби во времето на Сулејман.

    
   • Bukefal

    Abo, каква историја, тоа е непознат поим за таквите како неа! Навистина што споредба направи, КАТАСТРОФА! Па оваа не врати 300-400 години УНАЗАД! :(

    Инаку, овдека на протестот не беа сите уметници! Имаше партиско-административни митингаши од општина Илинден кои се собираа пред општината, со подготвени транспаренти и транспортирани со општински автобус! А возач им беше возачот на градоначалникот! Јадни луѓе на сила ги собраа да протестираат, им се заканувале дека ако не одат ќе им скинат од дневница!

    Е ДРПМНЕ, ДРПМНЕ, нема да крадете повеќе преку спомениците, дојде крајот и на тоа! :)

     
  • phenom

   Госпожата ги измешала лончињата со капачињата…тоа било во 17-ти век бе еееј!
   И Северна Кореја можеби има некаква си авангардна културна програма…несфатливо, необјасниво е ова…зона на самракот ли ја живееме?!?!?

    
   • phenom

    …и…каде тоа во последните 3-4 века се изградени катедрали, величенствени зданија, грандиозни споменици??? Осевн во Туркменистан, Ирак (под Хусеин) и можеби некаде во Африка??? И има уште материјал за целовечерно коментирање ама бесцелно ќе биде…јас сум всушност Бранко да објави распуштање на опозицијата, да се скрати оваа агонија на „глумење„ држава, нема друг побезболен /пологичен излез!

     
 4. jas

  ti si markanten umetnik???!!!!Najmarkantnata uloga ti e pozajmuvanje glas na sekerezada,zatoa pssssssssst,dovolno vi se smeeme i non stop ni davate nov materijal da pravime vicevi so vas

   
 5. ime

  JBL ;)

   
 6. Никола

  Така е, во Франција тие што градеа замоци беа убиени на плоштад.

   
 7. oven

  A da ne saka doticnata da zavrsi kako Marija Antoaneta?

   
 8. jas

  и што имам јас или моето дете од тоа што УМЕТНИЦИТЕ се насекаде признаени и зборуват по три саати? дали зборуваат заради сопствена промоција или од голем патриотизам? немојте ви се молам оваа е најголемо лицемерие. во време кога лугето немаат за леп таа ми збори со толку голем пиетет за уметноста…… големите уметници никогаш за себе не казале колку се маркантни или не туку други давале суд за тоа
  а и тоа – во Франција се градело … кога тоа се градело таму? СРАМОТА во 21 век казува како се градело во Франција во 18 век

   
 9. Igor

  P.S…samo seljaci i komunjaro ne obrazovano mozat da ostaavaat vakvi komentari Vam G-da ako ste gospoda gore navedenite ne vi dolikuva no sepak vi dolikuva da sendete vo nekoj skopski kafic so vasiot BC i da se opijanuvate do maximum i da ve zaveduva i ubeduva vo negovata ideologija na SDSM zalno..

   
  • blagoj

   Od site komentari tvojot e so najveke pravopisni grski – i zboruvas za kultura?

    
  • Bukefal

   Игор, среќа таквите како тебе се малку па нема да гледаме ЖИВА ПРЕТСТАВА БАНКРОТ и како луѓето уште бетер ќе гладуваат!
   Па ти не си нормален бе што го подржуваш АПАШЛУКОТ на овие АЈДУЦИ, да знаеш дека нешо навистина ти фале! :)

    
 10. zoki

  pa taka kazi be zugic, deka gi podrzuvas so glupiranjevo, za tebe toa e ok, ti ZA TOA si izlegla da protestiras, ne poradi tvojata plata? I se gleda koi izlegle, site onie glasovi koi gi slusame sekojdnevno na turskive sapunici na megafonive shitel i anal5.

   
 11. Ivan

  По градење замоци следува РЕВОЛУЦИЈА.

   
 12. зоран

  А јас не знам зашто уметниците се на улица????

   
 13. blagoj

  I ja sum markanten umetnik… I jas…. I jas….

   
 14. igi

  a koj i kade rece deka ke se krati od umetnosta so prenasocuvanjeto na sredstvata vo noviot budzet koe go predlaga opozicijata????? toa e najgolemata manipulacija!!!!
  isto ko onoj vcera “sportistot” sto prv pat u zivot go vidovme i cuvme deka postoi,a bil kajakar i ako ne se donesel budzetot ne ke mozel da ostvari rezultati??? koi sportski rezultati se ostvareni so pari od drzavata? se sto postignavme u sport ovie 20 godini a e vredno za spomenuvanje e so pari na mincho,trifun ili sterjo!!!!!

   
 15. dalibor

  kolku poveke opozicijata i mediumite bliski kon niv se protivat na se i sesto se poveke ke pagaat vo rejtingot i gledanosta.jas mislam deka e ocigledno so ogled na toa sto se slucuva vo poslednite godini.site se ponasaat kako da se nivni parite pa duri i lugeto sto komentiraat tuka.

   
  • maca

   Parite se NASI! A za rejtingot ne se sekiraj,samo prati gi komentarive i ke znaes deka dpmne odi vo majcinata. Pa kako poinaku so vakvi nasilnici…

    
   • dalibor

    Rabotis ti? doprinesuvas na nekoj nacin vo drzavava ili samo komentiras? inace jas sledam rejting i izborni rezultati a komentari na sajtovi ne se relevanten faktor.vprocem toa e dokazano veke.
    -i za toj berovecot da dodadam deka stom 3 pati go cital komentarot za da svati mislam deka ne e vredno da mu se odgovori nego zasto denot ke mu pomine od povtoruvanje dodeka svati

     
    • Maca

     Rabotam be dusho… ama sposobnite mozat poveke raboti odednas hehehe…. Sto se odnesuva do toa sto ti rabotis-sledenje rejtinzi od fingirani anketi, ama bas i ne me interesira, veke ste malcinstvo, koe na nasilnicki nacin po telefoni gi maltretira lugjeto da dobie odgovor koj kandidat da go stavi na lista, pa posle toa go vika anketa :) i toa uspesha i toa dpmne sekogas vodi, a vamu narodot zbesnat kaj i da pojdes…ne me zasmejuvaj… ama ako imas merak ke te mlatam so komentari do sabajle…

      
     • dalibor

      Neznam zasto e tesko ostvarlivo nekoj da dade nekoe sopstveno mislenje vo koe nema da napadne drug nekoj drug kometar a da nego ne mu se zakaci nekoj odma. i vednas istata prikazna odma partii odma site se lutat odma poracani rejtinzi bla bla bla, jas kazav veruvam na rejtinzi i izbori zatoa sto toa e tocno vo izminative 20 godini.ke dojdat izbori ke se vidi dali bilo tocno ili ne. zatoa ne napagam drugi prv sekoj moze da si dade svoj komenar i mislenje a mozam i jas.mene ostavi me na mir a ako imas da si kazes nesto po povod temata kazi si i ne me mesaj mene

 16. Zlatko

  Markantna gglumica! Malku MORGEN. Karikaturi i nisto drugo.
  Licnosti- za pocit se; Petre P., Todorce, Kondorka,Djuvalekovski, Mite, Vanco, Nada,Joana, Senka, Gorgi,Meto, Aco,Dusko…. preziminjata sekoj im gi znae. A, Vie ste markantni-foteljasi, dodeka drpate skrieni PARI od narodot. Uzas od moral

   
 17. patriot1

  Markantna Umetnicka???? BRE BRE BRE ..CCCCCCC Ako e umetnost Koristenjeto na glasot vo Turskite serii….. Bravo za ovaa markantna umetnicka…..Lilic i Zugic go branat Skopje…… bre bre bre PATRIOTI za narodni pari….

   
 18. Realen

  Dali ima kraj na ovaa mizerija na vladeecka garnitura. Nivniot nareden cekor ke bide, da gi naterat nastavnicite so nivnite ucenici da protestiraat protiv opozicijata.

   
 19. berovec

  Dalibore,ti go citav komentarot 3 pati da te svatam. Si vikam ovoj ili e mnogu pamenten, pa ne ja svakam poentata ili epten glup…ama, aj da odime po red:
  1. Na prvata recenica: Ne se protivat na se i sesto, se protivat na trosenje pari bez razum, na zadolzuvanje samo so cel da moze da se krade i vo krajna linija, za ti da mozes da se nalapas i utre. Koi se bre tie mediumi “bliski do niv”? Te molam kazi mi da izgledam edni vesti kade DPMNE ne e glaven urednik.
  2. Na vtorata recenica : Vakva konstrukcija na recenica nemam videno. Te molam napisi uste eden komentar da ni podrazjasnis na site sto sakase da kazes. Tuka edinstveno me raspolozuva pocetokot na recenicata :) ” Jas Mislam” :).
  3. I za kraj, vo poslednata recenica: Da, site se ponasaat taka oti TOA SE NIVNI PARI. I na nivnite deca… Koi so godini ke se vrakaat, Dodeka da dojdeme na “nula” ovoj narod uste mnogu godini ke treba da stedi od ona malku sto go ima.

  Pozdrav Daki, da si mi ziv i zdrav, se gledame na kontraprotesti, dodeka ne go turneme SDSM od opozicija

   
  • dalibor

   odi leci se malce pa ke svatis deka ne si ti toj sto treba da dava dijagnozi za drugite.bez razlika kolku i da se trudis da napises nesto pametno sepak na kraj ostanuva glupost

    
 20. darkness

  Vrven umetnik … zar i ti sestro!?!

   
 21. Alo Jelena, socijalizmot, umre

  Aman vekje od neznaenje i demagogija! Vo Francija zamocite se gradeni so privatni pari, a ne so drzhavni ! A vie glumcite sakate i sega, vo kapitalizma seushte da ste vrzani za drzhavnata cicka, znachi da zhiveete na rachun na parite od celiot narod

   
 22. Pingback: Journalists, Opposition Thrown Out of Macedonian Parliament Amid Street Protests :: Elites TV

Оставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.