Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Недела, Мај 1, 2016
Навигација: Почетна » Македонија » Жерновски кандидат на опозицијата во Центар

Жерновски кандидат на опозицијата во Центар 

andrej-zernovski

Андреј Жерновски ќе биде кандидат на здружената опозиција во битката за градоначалничката фотеља во општина Центар, пишува Фокус.

Весникот пишува дека освен лидерот на ЛДП, во Скопје градоначалнички кандидат, здружената опозиција ќе и даде и на ВМРО-НП. Во трката за прв човек на општина Гази Баба од партијата на Љубчо Георгиевски ќе влезе Борче Стефановски.

Партискиот генерален секретар на денешната прес конференција рече дека постапката за избор на кандидати за градончалници во телата на СДСМ започнува утре и дека тие ќе бидат промовирани на големиот митинг кој опозицијата го најавува на 28 октомври во Скопје.

Вести од истата категорија


 1. Vasko

  Секоја чест за изборот на здружената опозиција. Одличен кандидат , без товар зад себе,сосема чист и воопшто неизвалкан , почитуван меѓу народот . Кандидат створен за победа во Центар на Здружената Опозиција !!!!!

   
 2. tvrtko_pp

  Пукање со испукан куршум…. Нема ефект

   
 3. kikuska_pp

  Искрено, кои и да бидат избрани за градоначалници, се надевам дека нема да работат како Александар Петрески, градоначалникот на Охрид, туку својата обврска и должност кон градот ќе ја вршат како Марјан Ристески, градоначалникот на Прилеп.

   
 4. gogo

  So tvrtko i kikuska vo novi pobedi.Napred DPMNE.

   
 5. горан

  Dodro e sto vasite od dpmne ne se ispukani kursumi site se od noviot bran , natovareni kako magarinja na anketnite listovi.No znam zosto napagate bidejki vie po inaku i ne znaete,i koga se raboti za dobri i izdrzani predlozi,napadot e najdobra odbrana za da se prikrie sopstvenata nesposobnost.Kazete samo eden od vasite funkcioneri koj e posiromasen od gospodinot Zernovski.

   
 6. Ivan

  Odlicen izbor za Centar. Odime na pobeda vo cela Makedonija

   
 7. детелинка_пп

  Со старите потенцијали само напред ама кон минатото!!!Катастрофални грешки на СДСМ веќе познати фаци, видени политики, претрпени последици од истите!! Ништо ново!!!

   
 8. mkd 1

  A od VMRO koj ke bide izbranik na Centar,da vidime sto licnost ke ponudat,pa da pravime sporedbi.Malku da go analizirame i VMROvskiot kandidat bi bilo intersno,moze nekoja nova neiskvarena faca ke stavat.Cekame da vidime.A Zernovski vsusnost e dobar kandidat i mislam deka Skopjani go pocituvaat kako neiskvaren politicar i ke glasaat za nego.

   
  • dalibor

   koj i da bide kandidat od vmro za centar ke pobedi.ako ne veruvas nemoj da vregas ako sakas moze slobodno da se kladime na sto sakas pred site tuka.a na kraj ima informaticari po ip adresa ke najdat koj e koj.zernovski nikogas nikoj ne go pocituval ni vo negovata partija vo toa da bides suguren.od vreganje veke 6-7 godini nema promeni ali ako se samozadovoluvate so toa neka vi bide.poz

    
 9. mene

  Ovie pp sigurno im e oznaka nekoja da se znae koj komentira i kolku poeni dobiva. Se kladam… ili e inicijativa na nekojsi ogranok na vlasta u PP. Eeeee moroncinja slepi. Slepi ke umrete.

   
 10. kikuska_pp

  Наменето за „мене„ : Си земам за право мојот username со кој ќе коментирам, да ми е онаков каков што јас сакам :) Па ти уште колку сакаш мисли му ја, дали сме дел од нешто ХА ХА
  Наменето за „горан„ : Тежината на човекот не е во богатството, туку во паметта и во тоа колку ќе ја искористи на правилен начин. Жерновски можи е многу побогат финансиски, но не верувам да е побогат во размислувањата од функционерите во Пп. Јас не верувам дека тој би успеал да стане татко на Центар, но останува да видиме што ќе биде

   
 11. mkd 1

  Koj i da bide gradonacalnik na Centar dobro ke se ofajdi,bogata opstina e,site ke sakat da ja osvojat,interesno ke bide da vidime koj ke uspee poveke glasovi da dobie.

   
 12. nace

  ako e tolku dobar…odnesejte si go doma…

   
 13. mene

  @Kikuska_pp: A be mace sve ok so user name-ot, ama tazno e sto ova nekoj ti vika da go napravis, ne izvira od tebe… me razbiras? Kolku se dobri i tie i tie vidovme site i sea ti ke kazes koj e bolji, taka? Ma daj.

   
 14. mene

  Koja tinja ste… strasno e.

   

Оставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.