Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Петок, Април 29, 2016
Навигација: Почетна » Свет » На Филипини земјотрес со јачина од 7,4 степени

На Филипини земјотрес со јачина од 7,4 степени 

zemjotres-skala

Силен земјотрес со интензитет од 7,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран на јужниот дел на Филипини, а за сега нема извештај за бројот на жртвите и материјалната штета.

Центарот за предупредување на Хаваи објави дека нема опасност од цунами.

Епицентарот на земјотресот е евидентиран на околу 35 километри под површината на земјата, во околина на островот Бохол, северно од островот Минданао, пренесе „Ројтерс“.

Елена Георгиевска

 

Вести од истата категоријаОставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.