Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Понеделник, Мај 2, 2016
Навигација: Почетна » Македонија » Февруарскиот Марш на борците низ фотографии

Февруарскиот Марш на борците низ фотографии 

nob-01

„Борци 1941-1945 во планините, Борците 2013 на улица“,  „Борците избркани на улица“, „Почит кон НОБ и борците“, „Слобода и еднаквост“, се дел од паролите кои што луѓе на 80-тина година ги носат в раце и извивукваат „Смрт на фашизмот, слобода на народот“.

[nggallery id=149]

 

Вести од истата категорија


  1. Pingback: Macedonian Anti-Fascists Protest Against Harassment · Global Voices

Оставете коментар

 

А1 он нема да објавува содржини кои што содржат повикување на верска, расна, национална омраза, содржат директни повици на насилство или пак дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба. А1 он нема да дозволи коментари на корисници кои што содржат говор на омраза. Оваа обврска не се однесува на објавување на документи, изјави или друг новинарски материјал во пренесен или на друг начин достапен во изворна форма за пошироката публика.