Услови за користење |    Добредојдовте на страната на А1ON.|Wednesday, February 10, 2016
Навигација: Почетна
ЕУ амбасадорот по интервјуто на Латас со Заев: Избалансирано медиумско известување???

ЕУ амбасадорот по интервјуто на Латас со ...

Вечерва, веднаш по интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дневникот на Сител со Драган Павловиќ, ...

Коха: Ослободени Демири и Исмаиловиќ обвинети за „Монструм“

Коха: Ослободени Демири и Исмаиловиќ обв...

Судот во Приштина ги ослободил од затвор Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, кои се обвинети во случајот ...

(ВИДЕО) Специјализантите на протест – Тодоров ти не си „велики брат“

(ВИДЕО) Специјализантите на протест – ...

Стотина специјализанти од Медицинскиот факултет се собраа денеска пред Министерството за здравство да го изразат револтот за ...

(ВИДЕО) Протест на пазарџиите – Градот го затвори за возила влезот на Буњаковец

(ВИДЕО) Протест на пазарџиите – Градот го...

Пазарџиите од Буњаковец протестираат поради тоа што градот стави столбови пред пазарот. Пазарот не работи, а пазарџиите ...

Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на ... Читај повеќе
Па добро дали навистина некој постои во државава во вака ситни саати ... Читај повеќе
Собата со прекршениот прозор го отвора аголот кон овој прекрасен град, блиц ...
Со најдобра, најискрена намера отидов да дадам свој придонес на Комисијата за ...
Доста веќе овие ВКВ „мажи“ (како што ги нарекуваше еден писател и ...
Сега, за жал, сме доведени во ситуација кога новинарите, кои, во принцип, ...
Кон претставата што никогаш не се случи. Денес е друго. Уметноста е ...
Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев единствено ... Читај повеќе
На крајот на минатата година Министерството за здравство бомбастично најави „легализација на ...
Леталото V-22 Osprey, долго се сметало за „грдо пајче“ на американската авијација, ...
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Ал Џезеира Балканс најавува ...
„Соработниците на Никола Груевски и власта на ВМРО-ДПМНЕ се во огромна паника, ...
Во Основниот суд Скопје 1 започна судскиот процес против 29 лица кои ...
Најавеното интервју на ТВ Сител со лидерот на СДСМ, Зоран Заев единствено се претвори во најдобар пример зошто мора да има регулација на медиумите пред да се одржат изборите. ... Читај повеќе
Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 ...
Министерот за внатрешни работи на Република Македонија Оливер Спасовски денеска имаше средба со амбасадорката на Кралството Белгија за Република Македонија Аник Ван Калстер. На средбата, соопшти МВР, министерот Спасовски ...
„Никола Груевски, Никола Тодоров и ВМРО-ДПМНЕ се најголемите уништувачи на здравствениот систем во Македонија. За жал, цената за хаосот во здравството секојдневно ја плаќаат граѓаните.   Згаснуваат млади човечки ...
Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно ...
Судот во Приштина ги ослободил од затвор Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, кои се обвинети во случајот „Монструм“, а во Косово издржуваа затворска казна за друго кривично дело, пренесе ...
Претходниот состав на Државната изборна комисија донесе политички диригирана одлука. ВМРО ДПМНЕ и ДУИ,свесно,надвор од сите законски надлежности, донесоа одлука со која овозможија неконтролирано ... Читај повеќе
Фондот за финансирање на иновативни бизниси на УСАИД, имплементиран од Развојна Фондација Кримсон  од 2012 година има одобрено 12 кредити во износ од 443.655 ...
Банките, извршителите и компаниите отсега ќе може да ја користат апликацијата „watch dog“ што ја воведе Агенцијата за катастар на недвижности со која во ...
Цените на нафтата по две недели раст, денеска забележаа пад на светските пазари, бидејќи не е постигнат напредок во разговорите на најголемите светски производители ...
Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе ...
Катимерини – Атина Неодамна компанијата „МСЦ Крузерс“ објави дека нејзиниот брод за крстарења „МСЦ Мањифика“ годинава нема да застанува во пристаништата во Истанбул и Измир, туку ...
Грчкиот премиер Алексис Ципрас објави денеска дека Владата ќе побара во земјата да останат само четири приватни телевизии. – Утре во Парламентот ќе поднесеме предлог, што предвидува четири лиценци ... Читај повеќе
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган упати критика кон Обединетите нации поради нивното барање Турција да ја отвори границата за новите десетици илјади сириски бегалци и ги обвини ОН за ...
Босанскиот премиер Денис Звиздиќ денеска изјави дека неговата земја ги исполнила претходните услови за кандидирање за членство во ЕУ и дека во понеделник, на 15 февруари, во Брисел ќе ...
Силите на сириската Влада со поддршка на Русија спроведуваат намерна политика на етничко чистење околу северниот сириски град Алепо, изјави денеска турскиот премиер Ахмет Давутоглу. – Една од целите ...
Босанската дијаспора во скандинавските држави предложи здружението „Мајки од Сребреница“, организацијата „Жени во црно“ и Институт за потрага по исчезнатите лица од Босна и Херцеговина за Нобелова награда за ...
Европската унија инсистира Турција „итно“ да го запре илегалното преминување на мигрантите кон Грција, се наведува во извештај на Европската комисија. Од минатата година околу 880.000 луѓе од Турција ...
Најмалку 60 лица загинаа, а 78 се повредени во двата самоубиствени напади извршени од жени, во бегалски камп во североисточниот дел на Нигерија. Во кампот живееле 50.000 лица, кои побегнале од своите домови поради насилствата ... Читај повеќе
Новата маршрута на мигрантите може да поминува низ Црна Гора, изјави денеска во Подгорица шефот на австриската дипломатија Себастијан Курц на прес-конференцијата со црногорскиот колега Игор Лукшиќ. – Ако ...
Три лица утринава загинаа во источна Украина, кога минибус нагази врз противпешадиска мина на неутрална територија меѓу сепаратистичките бунтовници и владините сили, пренесоа американските медиуми. На местото на несреќата ...
Израелскиот суд денеска пресуди во корист на членот на персоналот на поранешниот Бенјамин Нетанјаху, кој ја тужеше неговата сопруга Сара за малтретирање. Мени Нафтали се жалеше дека Сара Нетанјаху ...
СпортФудбалКошаркаРакометТенисФормула 1
  Со овој руски камион можете да одите било каде, за него едноставно нема пречеки. Возилото „Шерп”, кое го креиреал Алексеј Гарагашијан можете да го користите буквално на секаков вид на терен.   Теренецотчини околу ... Читај повеќе
Индискиот производител на автомобили „Махандра“, кој неодамна стана сопственик на дизајнерското студио „Пининфарина“, го претстави купе-кросоверот „ХУВ Аеро“. По дизајнерскиот цртеж на новиот концепт од крајот на јануари, можеме ...
Досега се шпекулираше со појавата на телефонот „Мајкрософт Лумија 850“, кој се очекуваше да биде елегентен апарт со дебелина од 6,92 милиметри, со метална рамка и 5,7 инчен FHD екран.  ...
Леталото V-22 Osprey, долго се сметало за „грдо пајче“ на американската авијација, како и едно од бројните бесмислени проекти на Пентагон кои се прескапи, нефункционални и опасни за користење. ...
Игротеката со големина од 250 метри квадратни изградена е до куќата на сопственикот и е наменета за забава, како на децата така и на возрасните. Проектот е замислен како големо игралиште за семејство кое се ... Читај повеќе
– Компанијата „Волт Дизни“ во четвртиот лански квартал оствари рекорден профит од 2,9 милијарди доалри, што е за 30 отсто повеќе во оснос на истиот период во 2014 година. ...
„Exit“ (Егзит) е прогласен за најдобар европски фестивал за 2016 година од страна на водечката европска туристичка организација „European Best Destinations“ (Европски најдобри дестинации), која ова престижно признание го ...
Во Западна Австралија оваа недела температурите надминуваат 45 степени Целзиусови, што е повеќе од кое било друго место на планетата. Температурата во Гарден Ајленд, јужно од Перт во Западна ...
Преостанати вести