Youtube Subscription

Став Повеќе

Тајниот живот на ТодорОФ

Тајниот живот на ТодорОФ

Неа Флогита не ти бега Никола. Не се секирај, пак ке одиш да се одмориш од напорната работа што ја работеше цела година и што направи толку многу тајни достигнувања во областа на здравството и…

Видео

Манчевски: На режимот му е јасно, го следува казна на фер избори

На режимот му е јасно, го следува казна на фер…

Ременски: Правда ќе има, целиот слободарски народ се крена против криминалната власт

Правда ќе има, целиот слободарски народ се крена против криминалната…

Стојанов: Младите нема да дозволат шверцерски студентски избори

Младите нема да дозволат шверцерски студентски избори рече Миодраг Стојанов,…

Мирчевски: Криминалната власт упропасти се што можеше, заедно со граѓаните ја враќаме државноста

Криминалната власт упропасти се што можеше, заедно со граѓаните ја…

Заев: Можат да сонуваат избори во 2018, криминалната банда мора час поскоро да замине

Зоран Заев, лидерот на СДСМ денеска одговараше на новинарски прашања:…

Спасовски: Се плаши режимот од пркосот на граѓаните и нивната сила

Се плаши режимот од пркосот на граѓаните и нивната сила…

Николовски: Ги обединуваме сите демократски сили за правда и слобода во Македонија

Ги обединуваме сите демократски сили за правда и слобода во…

Андонов: Овде не сме да се закануваме

-Ние не им се закануваме на државните институции тоа се…

(ВИДЕО) Успеа да избега од затвор преку отворот за доставување храна

(ВИДЕО) Успеа да избега од затвор преку отворот за доставување храна

Дваесет и пет годишниот Рустам од Русија е најверојатно единствениот…

Павлески: Темелот за слободна Македонија граѓаните веќе го поставија

Темелот за слободна Македонија граѓаните веќе го поставија рече Дејан…

Адеми: Се ближи крајот на режимот, следува одговорност

Се ближи крајот на режимот, следува одговорност рече Едмонд Адеми,…

Ременски: Доаѓа слободата и нови вредности за иднината на Македонија

Доаѓа слободата и нови вредности за иднината на Македонија рече…

Мирчевски: Силата е во народот, ќе има демократски промени на фер избори

Силата е во народот, ќе има демократски промени на фер…

Настани Повеќе

Манчевски: На режимот му е јасно, го следува казна на фер избори

На режимот му е јасно, го следува казна на фер избори рече Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ на денешниот протест…

Ременски: Правда ќе има, целиот слободарски народ се крена против криминалната власт

Правда ќе има, целиот слободарски народ се крена против криминалната власт рече Фросина Ременски, потпретседателка на СДСМ, на денешниот протест…

Стојанов: Младите нема да дозволат шверцерски студентски избори

Младите нема да дозволат шверцерски студентски избори рече Миодраг Стојанов, Социјалдемократска младина на Македонија, на денешниот протест во Охрид за…

Спорт Повеќе

Рома му нуди на Ибрахимовиќ 14 милиони евра

Рома му нуди на Ибрахимовиќ 14 милиони евра

Италијанскиот фудбалски клуб Рома испрати понуда до Златан Ибрахимовиќ во висина од 14 милиони евра за двегодишен договор. Шведскиот фудбалер е без клуб откако ги…

Продажбата на исландски дресови се зголемила за дури 1.800 отсто

Почнува осминафиналната фаза на ЕУРО 2016

Јотовски со Лазов во финалето на фјучрсот во Скопје

Култура Повеќе

Проекција на филмот „Сомунџу Баба“ во Куршумли Ан

Проекција на филмот „Сомунџу Баба“ во Куршумли Ан

Филмот „Тајната на Љубовта:Сомунџу Баба“ вечерва ќе има гала проекција во Куршумли Ан во Скопје. Главната тема на филмот е сторија за животниот пат исполнета…

„Мајсторот и Маргарита“ вечерва во МНТ

Во ритамот на македонските традиционални уметности и занаети

Македонската уметница Петра Јовановска изложува во Берлин

Храна Повеќе

Фрапе од шумско овошје

Фрапе од шумско овошје

Лесно и едноставно за подготовка со само две состојки, банана и шумско овошје… Потребно е: 1…

Бело-жолта пита

Колач со зашеќерени јагоди и капини

Пудинг од пченкарно брашно

Мода и Дизајн Повеќе

Павилјон на пеперутките

Павилјон на пеперутките

Павилјонот на пеперутките е дизајн на германското студио „3делукс“ и е сместен на островот Нор во…

Дејвид Бекам на модна ревија на „Луј Витон“ во Париз

Несекојдневна семејна куќа во Португалија

Еко село во Холандија