smartfon

Објавени детали за смартфонот „Мото Икс4“

Објавени детали за смартфонот „Мото Икс4“

На Интернет се појави фотографија од смартфонот „Мото Икс4“ на компанијата „Леново“, како и детали за овој уред. Од порано е познато дека новиот смартфон „Мото Икс4“ на пазарот ќе се појави кон крајот на оваа година. Се работи за прв уред кој не припаѓа на брендот на „Гугл“, а кој ја овозможува услугата на […]

ВИДЕО: Полнете го вашиот смартфон на свеќа

ВИДЕО: Полнете го вашиот смартфон на свеќа

Старт-ап компанијата Stower направиле гаџет со кој што ќе може да го полните вашиот смартфон во ситуација кога немате струја, а се што ви е потребно се малку вода и свеќа. Овој полнач функционира на тој начин што свеќата се става под садот за вода и со самото загревање на водата се создава енергија која […]

„Самсунг“ би можел годинава да промовира паметен телефон на преклопување

„Самсунг“ би можел годинава да промовира паметен телефон на преклопување

„Самсунг“ во текот на оваа година би можел да го промовира долгоочекуваниот преклопен паметен телефон со свитлив екран, објави јужнокорејскиот инфо портал „И-Ти Њуз“. Се шпекулира дека „Самсунг“ со години развива паметен телефон со екран кој може да се свитка. Прототипот на уредот наводно ќе биде лансиран и даден на партнерите за да можат тие […]

ВИДЕО: „Гугл“ лансира свој модел на смартфон

ВИДЕО: „Гугл“ лансира свој модел на смартфон

Компанијата „Гугл“ во Сан Франциско го претстави својот модел на смартфон наречен „Пиксел”. Со овој свој новитет, интернет гигантот, меѓу другото, има за цел и да претстави подобра алтернатива за „Сири“ на Ајфон. Уредот содржи апликација којашто се нарекува „Гугл Асистент“, работи исклучително лесно и со неа може да се дојде до речиси секој податок што моментно […]