jet set

Мерил Стрип една од водителите на доделувањето на Оскар

Мерил Стрип една од водителите на доделувањето на Оскар

Славната американска гумица, Мерил Стрип, за која претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека е „преценета глумица“ по нејзиниот говор на доделувањето на Златниот глобус, ќе биде еден од водителите на 89. доделување на престижната награда Оскар вечерва во Лос Анџелес. Американската академија за филмски уметности и наука го соопшти списокот на водители на церемонијата […]

Бруклин Бекам ја заведе двојно постарата Ешли Робертс

Бруклин Бекам ја заведе двојно постарата Ешли Робертс

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин стана вистински заводник. Бруклин Бекам иако има само 17 години, веќе освои две млади и убави актерки, Клои Грејс Морец и Соња Бен Амар, но сега отиде чекор подалеку. Како што јавуваат британските медиуми, на забавата по доделувањето на „Брит Авордс“ во Лондон, Бруклин бил во друштво […]

Карл Лагерфелд: Стрип не сака да носи „Шанел“ ако не и е платено

Карл Лагерфелд: Стрип не сака да носи „Шанел“ ако не и е платено

– Дизајнерот Карл Лагерфелд изјави дека е разочаран од актерката Мерил Стрип бидејќи не сака да носи фустани од брендот „Шанел“ доколку тоа не и е платено. Според договор со оскаровката Мерил Стрип (67), креативниот директор на модната куќа „Шанел“ Карл Легерфелд дизајнирал фустан, но таа одбила да го носи на овогодинешното доделување на Оскарите […]

Објавена фотографија на девојката на Роналдо со друг маж

Објавена фотографија на девојката на Роналдо со друг маж

Кристијано Роналдо во врска е со 22-годишната Шпанка, Георгина Родригез, која редовно го следи на секој натпревар. Додека работеше во бутик на Гучи оствари блиско пријателство со Алваро Каладо со кој остана во многу добри односи. Откако Каладо објави фотографии на Инстаграм со убавата Герогина, многу обожаватели го тагираа Роналдо за да му го свртат […]

Амал и Џорџ Клуни ќе ги избегнуваат сите опасни земји

Амал и Џорџ Клуни ќе ги избегнуваат сите опасни земји

Откако актерот Џорџ Клуни (55) и адвокатката за човекови права Амал Клуни (38) чекаат близнаци, двојката е многу внимателна. Актерот, кој е познат по својот политички активизам и неговата сопруга, адвокат за човекови права, одлучија засега да живеат повнимателен животот, поради што Клуни најави дека нема да патуваат во опасни земји. – Сопругата повеќе нема […]

Мараја Кери: Ги обвинувам танчерите и себеси за новогодишното фијаско

Мараја Кери: Ги обвинувам танчерите и себеси за новогодишното фијаско

Поп дивата Мараја Кери и понатаму се обидува да се помири со својот пропаднат новогодишен настап кога на Тајмс сквер, поради проблемите со звукот беше принудена да ја напушти бината. Пејачката рече дека за таа „техничка непријатност“ ги обвинува своите танчери и себеси. Во текот на новогодишниот концерт на Мараја на Тајмс сквер во Њујорк, […]

Боуви посмртно ја доби „Брит Аворд“ наградата за соло изведувач

Боуви посмртно ја доби „Брит Аворд“ наградата за соло изведувач

Рок легендата Дејвид Боуви постхумно ја доби најзначајната британска музичка награда – за најдобар соло изведувач, но и онаа за албум на годината, за „Blackstar”, на доделувањето на годинешните „Брит Авордс“. Ова е прва постхумно доделена „Брит“ награда во историјата на манифестацијата. Боуви почина во јануари минатата 2016 година. Наградите во негово име ги прими […]

Авионот на Харисон Форд за малку ќе удреше во друг авион

Авионот на Харисон Форд за малку ќе удреше во друг авион

Авион кој го управуваше познатиот актер Харисон Форд неочекувано по грешка на пилотот прелета над патнички авион со 110 патници додека слетуваше на аеродромот во јужна Калифорнија, покажа неодамнешната објавена видео снимка. На снимката во траење од 45 секунди се гледа како ѕвездата на филмовите „Војна на ѕвездите“ и „Индијана Џонс“ за малку избега несреќа […]

Алексис Рен и Џеј Алварез ја прекина врската

Алексис Рен и Џеј Алварез ја прекина врската

Иако важеа за „најубавата двојка на светот“, манекенката Алексис Рен и нејзиното момче Џеј Алварез и ставија крај на нивната врска, пропратено со навреди кои ги преполнија таблоидите. Рен и Алварез се прославија со нивното патувње по светот и со сликањето фотографии од различни локации, што ги споделуваа на социјалните мрежи. Сепак, колку и да […]

ВИДЕО: Има само 19 години, а веќе поседува четири вили

ВИДЕО: Има само 19 години, а веќе поседува четири вили

Деветнаесетгодишната Кајли Џенер, која се прослави со реалното шоу „Следење на семејството Кардашијан“, недоамна ја купи својата четврта вила. Нејзиниот последен дом се наоѓа во Хиден Хилс во Калифорнија и е изграден во 2015 година. За оваа куќа Кајли платила 12 милиони долари. Вилата има осум спални соби, 11 бањи, домашно кино, базен, спа центар, […]

Синот на Кендис Свонпел стана нова интернет ѕвезда

Синот на Кендис Свонпел стана нова интернет ѕвезда

Преубавата манекенка и заштитно лице на „Викторија Сикрет“, Кендис Свонпел пред неколку дена објави селфи фотографија со нејзиниот четиримесечен син, кој веднаш го привлече вниманието на социјалните мрежи. Имено, на фотографијата детето изгледа како да има „набилдани раце“, па корисниците на социјалните мрежи почнаа да се шегуваат дека бебето се „метнало“ на славната мајка, која […]