ajfon

Твитер го преплавија фотографии од наводно финалниот прототип на АјФон 8

Твитер го преплавија фотографии од наводно финалниот прототип на АјФон 8

На Твитер се појавија фотографии за кои многумина тврдат дека претставува финален изглед, т.е. усвоен прототип на идниот АјФон 8 на Епл. Ова го тврди и познатиот ЈуТјубер Сафван Ахмедми кој вели дека се работи за први фотографии на она што наскоро ќе стане еден од нај очекуваните смартфони во 2017 година. Тоа што можеме […]

Епл почна производство на АјФон во Индија

Епл почна производство на АјФон во Индија

Компанијата Епл бара нови пазари за продажба на АјФон, па покрена производство во Индија, која е главна цел. Епл почна да го произведува својот смартфон во Индија, а првиот проект е производство на нај ефтиниот модел АјФон SE. Тоа е прв чекор на индискиот пазар, на кој долго се чекаше. Производството конечно почна, а го […]

Наполнете ја батеријата на својот АјФон побрзо од обично

Наполнете ја батеријата на својот АјФон побрзо од обично

Празна батерија во време кога тоа не е пожелно, или долго полнење на батеријата. Најмалку еднаш корисниците на АјФон доживеале една од наведените две ситуации. Поради тоа се предлага преземање на одредени мерки при полнење на телефонот, со цел тој побрзо да се наполни. Германскиот „Computer Bild“ објави совети како АјФон побрзо да се наполни, […]

ВИДЕО: Маска која ви го носи најдоброто од двата света: iOS и Андроид во еден производ

ВИДЕО: Маска која ви го носи најдоброто од двата света: iOS и Андроид во еден производ

Компанијата ESTI подготвува револуција на пазарот за паметни телефони и маски за истите со нивниот последен изум, со кој што добивате многу повеќе од само заштита и батерија. Eye претставува заштитна маска за Ајфон 7 плус, меѓутоа таа има и свој 5 инчен екран, до 256 гигабајти меморија, сим слот, додатна батерија и Андроид оперативен […]