Свет

Автомобил се залетал во автобуски постојки во Марсеј, еден мртов

Автомобил се залетал во автобуски постојки во Марсеј, еден мртов

Најмалку едно лице загинало, а едно е повредено откако автомобил влетал во две автобуски постојки во Марсеј, пишува Еуроњуз. Според медиумите, се уште не е…

Москва: Руските сили ликвидираа над 200 џихадисти кои се движеле кон Деир ал-Зур

Москва: Руските сили ликвидираа над 200 џихадисти кои се движеле кон Деир ал-Зур

Руската борбена авијација ликвидираше над 200 борци од групата „Исламска држава“ за време на нивната предислокација во реонот на сирискиот град Деир ал-Зур, соопшти денеска Министерството за одбрана во Москва,…

Патнички воз излезе од шините при напуштање на станицата во Лондон

Патнички воз излезе од шините при напуштање на станицата во Лондон

Патничкиот воз, кој сообраќа од Лондон за крајниот запад на Англија, во областа Корнвол, излезе од шините додека ја напушташе лондонската железничка станица Падингтон. Последниот вагон од композицијата при првата…