СпортФудбалерите и против Ангола без голови

Фудбалерите и против Ангола без голови

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Есторил одигра без голови против селекцијата на Ангола на пријателски натпревар. „Црвено-жолтите“ одиграа исто така…

Косово навива за Ѓоковиќ

Косово навива за Ѓоковиќ

Претседателот на ФФ на Косово, Фадиљ Вокри за српската Б92 изјави дека „најдобриот тенисер на светот може да биде фактор…

Надал без проблеми на стартот

Надал без проблеми на стартот

Шпанецот Рафаел Надал релативно лесно се пласираше во второто коло на вториот Грен слем годинава Ролан Гарос. Вториот носител го…

Станиќ останува во Металург

Станиќ останува во Металург

Најдобриот голман во Европа, Дарко Станиќ останува во Металург. Голманот потпиша нов тригодишен договор со македонскиот клуб. „Во правец на…

Пријателски дуел: Македонија – Ангола

Пријателски дуел: Македонија – Ангола

Вечерва македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра вториот контролен натпревар на мини турнејата во Португалија против репрезентацијата на Ангола. Првиот…

Мајами стекна предност од 1-0

Мајами стекна предност од 1-0

Тимот на Мајами Хит поведе со 1-0 во конференциското Финале против Бостон Селтикс, откако синоќа забележа убедлива победа од 93:79.…