СпортРоналдо се пофали со витката става

Роналдо се пофали со витката става

Два месеци откако во реалното шоу на бразилската телевизија ослабе речиси 20 килограми, легендарниот фудбалер, Роналдо се пофали со новата…

Пандев казнет со 10.000 евра

Пандев казнет со 10.000 евра

Трансферот на Пандев од Интер во Наполи конечно доби епилог откако дисциплинската комисија на Италијанската фудбалска федерација го казни македонскиот…

ЖРК Вардар загуби од Подравка

ЖРК Вардар загуби од Подравка

Екипата на ЖРК Вардар ги изгуби шансите за пласнам во следната фаза од Регионалната лига откако денес во СЦБТ „Борис…

Металург поразен од Локомотива

Металург поразен од Локомотива

Ракометарките на Металург го загубија дуелот со хрватска Локомотива со 27-30 (14-16). Домашните ракометарки доминираа само во почетните неколку минути…