СпортЖРК Вардар ќе ги пречекаат најдобрите од регионот на завршницата од регионалната ВРХЛ ракометна лига

ЖРК Вардар ќе ги пречекаат најдобрите од регионот на завршницата од регионалната ВРХЛ ракометна лига

Македонскиот ракометен шампион Вардар следните два дена ќе биде домаќини на последниот турнир во Регионалната ракометна – ВРХЛ лига. Како…

Одржан 47. МТКФ Државен шампионат

Одржан 47. МТКФ Државен шампионат

Во „Будо Карате Центарот Недеви“ во Скопје викендот се одржа 47-от Државен Карате Шампионат на Македонија во кумите, кого-кумите, џиу…