СпортИбрахимовиќ спасител на Јунајтед

Ибрахимовиќ спасител на Јунајтед

Поделба на бодовите е епилогот на големото англиско дерби помеѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул кои поладнево на Олд Трафорд одиграа…

Рома држи чекор со Јувентус

Рома држи чекор со Јувентус

Рома го совлада Удинезе со 1:0 на гостински терен со голот на Наинголан во првото полувреме. Со оваа победа „волчицата“…

Вардарки со пораз во ВРХЛ лигата

Вардарки со пораз во ВРХЛ лигата

Ракометарките на Вардар со пораз го започнаа настапот во новоформираната Регионална лига, откако загубија од Будуќност со 30-29. Подгорица е…