СпортПрв Мастерс трофеј за Димитров

Прв Мастерс трофеј за Димитров

Бугарскиот тенисер Григор Димитров го освои својот прв трофеј од Мастерс турнирите, откако синоќа во финалето во Синсинати, САД, го…