Регион

Косовската полиција подготвена да апси по барање на Специјалниот суд

Косовската полиција подготвена да апси по барање на Специјалниот суд

Претседателката на Специјалниот суд Екатерина Трендафилова изјави дека апсењето на обвинетите нема да го врши ЕУЛЕКС, туку косовската полиција. Тоа, додаде таа, е регулирано со…

Порно селфи на дипломат од БиХ

Порно селфи на дипломат од БиХ

Скандалозно селфи на советникот на амбасадорот на БиХ во Србија, Зоран Перковиќ предизвика хаос во…

Во Србија од утре почнува „Слободен Дневник“ – проект против медиумскиот мрак

Во Србија од утре почнува „Слободен Дневник“ – проект против медиумскиот мрак

Движењето на слободни граѓани (ПСГ) најавија дека на градските плоштади ширум Србија од утре ќе почне емитување „Слободен Дневник“, во кој како што се наведува „луѓето ќе може да слушнат…

Пожари во БиХ, Хрватска и Црна Гора

Пожари во БиХ, Хрватска и Црна Гора

Повеќе десетици шумски пожари денеска беснеат во делови од Босна и Херцеговина, Хрватска и Црна Гора. Како што соопшти службата за Цивилна заштита на Босна и Херцеговина, во последните 24…