Македонија

Општина Кавадарци ќе ги обештети граѓаните кои претрпеа штети од невремето

Општина Кавадарци ќе ги обештети граѓаните кои претрпеа штети од невремето

Општина Кавадарци ќе ги обесштети граѓаните кои претрпеа штети од невремето што го зафати овој крај во вторникот. Локалната самоуправа денеска ги повика кавадарчани да…

Одложено судењето на Богоевски, Ахмети и Џафери не се појавија на рочиштето

Одложено судењето на Богоевски, Ахмети и Џафери не се појавија на рочиштето

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Муса Џафери не се појавиа на рочиштето на кое го тужат екс разузнавачот Слободан Богоевски за навреда и клевета за сведоштво пред Окружниот суд…

Во езерото Калиманци акумулирани 78 милиони метри кубни вода

Во езерото Калиманци акумулирани 78 милиони метри кубни вода

Врнежите од дожд кои во последните три дена ја зафатија источна Македонија иако не обилни, сепак, го зголемија нивото на водата во акумулацијата Калиманци. Од Водостопанското претпријатие „Брегалница“ од Кочани…