Забава

Ни топ-моделите не се имуни на целулит

Ни топ-моделите не се имуни на целулит

Алесандра Амбросио е уште една популарна мајка која со неверојатна брзина во рекорден рок се врати во форма. Таа пред два месеци на свет го донесе своето второ дете. Иако има совршена линија која успешно ја одржува, 31-годишната Бразилка не можеше да му побегне на најлошиот женски непријател – целулитот.  

Ова е идниот маж на Ана Николиќ

Ова е идниот маж на Ана Николиќ

Српската пејачка, Ана Николиќ веќе две годии е во врска со црногорскиот градежен инспектор и архитект Драган Томовиќ. Иако повремено оди на нејзините настапи, тој се досега, вешто се криеше од новинарите и фоторепортерите. Во сите свои интервјуа Ана истакнува дека 43-годишниот Црногорец го гледа како свој иден маж.

Анџелина Џоли денеска пристигнува во Сараево

Анџелина Џоли денеска пристигнува во Сараево

Холивудската актерка Анџелина Џоли, ќе пристигне во Сараево денеска, пишуваат сараевските медиуми. Ѕвездата со приватен авион ќе слета на сараевскиот аеродром од каде ќе се упати во хотелот „Европа“ на средба со челниците на Сараевскиот филмски фестивал, пишува во „Дневни Аваз“. Се очекува таа вечерва да се појави на црвениот тепих пред Народниот театар. Во […]

„Duran Duran“ вечерва на Скопско кале

„Duran Duran“ вечерва на Скопско кале

Вечерва на Скопско кале ќе настапи светски-познатиот бенд „Duran Duran“.  Според организаторите на концертот „Аволон продукција“, освен од Македонија се очекува публика и од соседните земји. Улицата „Самоилова“ ќе биде затворена, а од организацијата апелираат да се дојде пред 20 часот и 30 минути. Како предгрупа ќе настапи „Нокаут“. Четворката John Taylor, Roger Taylor, Nick Rhodes […]

Мила Кунис и Ештон Качер – официјално во врска

Мила Кунис и Ештон Качер – официјално во врска

Мила Кунис и Ештон Качер се и официјално заедно. На фамилијарниот собир на Денот на независноста на САД, тие се бакнаа пред сите. Иако и досега се појавуваа заедно во јавност, двојката не покажуваше блискост. Во „Луди 70-ти“, тие глумеа заљубена двојка, а интересно е што бакнежот на Мила со Аштон во серијата и бил […]

ФОТО: Ријана за „Harper’s Bazaar“

ФОТО: Ријана за „Harper’s Bazaar“

24-годишна Ријана позираше во фустани на Келвин Клајн, Том Форд, Ралф Лорен, Пако Рабан и модни парчиња на Армани, Александар Ванг и Дона Каран за списанието „Harper’s Bazaar“.

Него не го интересираат написите во медиумите

Него не го интересираат написите во медиумите

Иако веќе втора недела цела хрватска јавност зборува за тоа како Татјана Драговиќ го изневерува сопругот Горан Иванишевиќ, тие двајца беа во публиката на Вимблдон на натпреварот помеѓу Федерер и Ѓоковиќ. Освен тоа што беа во публиката разменуваа и нежности, се гушкаа и бакнуваа, парот е уште заедно и изгледаа многу среќни, или само добро […]

Готје повторно ја шокираше публиката

Готје повторно ја шокираше публиката

Жан Пол Готје, минатата година шокираше со својата колекција инспирирана од ејми Вајнхаус, лансирана само неколку месеци по смртта на познатата пеачка. Нова инспирација му е поранешниот зависник од наркотици, Пит Доерт. Резултат на неодамнешнотот запознавање на 66 годишниот моден дизајнер и Доерти е ревијата, чија ѕвезда беше моделот Андреј Пејиќ. Во колекцијата доминираат темни […]

Половина од жените им завидуваат на пријателките поради изгледот

Половина од жените им завидуваат на пријателките поради изгледот

Повеќето жени кои се незадоволни со својот изгледа за тоа ги обвинуваат другите жени, покажуваат резултатите од истражување, кои ги објави британскиот таблоид „Сан“. Истражувањето за претставата, која жените ја имаат за своето тело откри дека 59 проценти од припадничките на понежниот пол имаат лошо мислење за својот изглед, За овој недостиг на самодоверба 45 […]

Пејачот Сил има нова девојка

Пејачот Сил има нова девојка

Само три месеци откако супермоделот Хајди Клум поднесе барање за развод од Сил, пејачот е фотографиан во страствена прегратка со убава црнокоса. На фотографиите се гледа како двојката е блиска. Сил на едната фотографија ја прегрнува, додека на другата ја љуби. За причините за разводот на британскиот пејач и германската убавица многу се претпоставуваше, а […]