Забава

Бијонсе се врати со стил

Бијонсе се врати со стил

Бијонсе го одржа првиот од трите последователни концерти во Атлантик Сити. Ова е прв нејзин настап по породувањето. http://www.youtube.com/watch?v=PFOxBM4Ih-s&feature=player_embedded Во одлична форма р’н’б дивата ги отпеа своите најголеми хитови како и песните од последниот албум.

Доделени наградите на филмскиот фестивал во Кан

Доделени наградите на филмскиот фестивал во Кан

Вечерва заврши 65 – тиот филмски фестивал во Кан со доделување на наградата за најдобра режија на Мексиканецот Карлос Рејгадас за семејната драма „По мракот светлина“ (Post Tenebras Lux). За најдобра машка улога беше награден Данецот Мадс Микелсен за улогата во психолошкиот трилер „Потера“ (The Hunt). Наградата за женска улога ја делат две романски актерки […]

Калиопи пристигна во Скопје

Калиопи пристигна во Скопје

Нашата претставничка на Евровизија, Калиопи пристигна во Скопје. На аеродромот „Александар Велики“ беше пречекана од нејзините фанови. Нејзините впечатоци од Евровизија можете да ги погледнете во видеото. …

Најоригинално запросување во светот

Најоригинално запросување во светот

Ваква понуда за брак досега никој не видел, ниту на филм. Ејми Френкел тешко да заборави како нејзиното момче актерот Исак Ламб ја запроси пред една недела. Тој собрал 60 свои пријатели и роднини кои му помогнаа во сценската кореографија. http://www.youtube.com/watch?v=t5cKR5KPabw Ја повикал на ручек кај неговите родители и погледнете понатаму што се случи. Целиот […]

Лобоманија го зафати и Охрид

Лобоманија го зафати  и Охрид

Поп-пејачката Викторија Лоба направи одлична забава на отворањето на плажата Вила Драма во Охрид. Со лесни ар-ен-би звуци и комерцијални сетови Викторија беше вистинска атракција на плажата заедно со диџејот Далибор Дадоф и Игор Сакс. Иако врнеше сепак тоа не ги спречи гостите да се журкаат на добрата музика и одличните коктели. Меѓу гостите беа […]

Опасна венчавка

Опасна венчавка

Додека наближуваше силно торнадо, младен брачен пар од Канзас САД го кажа судбинското „да“. Малку фалеше целата венчавка да пропадне поради торнадото што наближуваше и чии ветрови достигнуваат брзина до 270 километри на час.

Калиопи: Ја сакам Грција ама името на мојата земја е Македонија

Калиопи: Ја сакам Грција ама името на мојата земја е Македонија

Грчкиот портал gossip-tv.gr објави клип во кој грчки новинар се обидува да ја испровоцира нашата евровизиска претставничка Калиопи со прашањето: Зошто го употребувала името Македонија? Нашата дива пак развеселена веднаш констатира дека новинарот е очигледно од Грција. Не дозволувајќи му да оди понатаму со политичките прашања, таа констатира колку многу ја сака Грција и грчката […]

Евросонг се сели во Шведска

Евросонг се сели во Шведска

Стокхолм ќе биде домаќин на 58-от избор за песна на Евровизија. Во секој аспект специфичната претставничка на оваа скандинавска земја, Лорен и ја донесе победата на Шведска со песната „Еуфорија“. Во секој аспект чудната претставничка на Шведска, која дома нема телевизор и која научила да свири клавир имитирјаќи ја глумицата од филмот „Пијано“, исто како […]

Голден Гејт сликан со iPhone

Голден Гејт сликан со iPhone

Фотографии на Голден Гејт направени со iPhone 4s и пуштени низ Instagram филтери. Мостот Голден Гејт денес го слави 75. роденден. Годишнината ќе биде одбележена со изложби, филмски проекции, концерти и други активности. Челичниот мост е долг 2,7 километри и е едно од модерните светски чуда, а за сообраќај е отворен на 27 мај 1937 […]

Како гласаше Македонија

Како гласаше Македонија

Своите гласови макеоднската публика и жири на големото евровизиско финале ги поделија вакa: 1. Малта 2. Азербејџан 3. Украина 4. Русија 5. Италија 6. Шведска 7. Босна и Херцеговина 8. Турција 10. Србија 12. Албанија