Забава

Новиот тинејџерски филм „Step Up“ личи на порно филм

Новиот тинејџерски филм „Step Up“ личи на порно филм

Според некои од познавачите разликата помеѓу новиот четврти дел од урбаната денс тинејџерска филмска серија „Step Up“ во 3-ДЕ и порно филмовите е многу мала. Облеката што ја носат јунаците во филмот, млади актери, со сомнителни актерски способности и добро „искасапени“ тела, сепак не е за возраста која го гледа филмот. Танчерските групи во филмот […]

Што „зборуваат“ костумите за капење за мажите?

Што „зборуваат“ костумите за капење за мажите?

Исто како и жените и мажите имаат некој свој омилен модел на костуми за капење што најчесто го носат и покрај тоа што и машките модни трендови брзо се менуваат исто како и женските. Сепак, тие малку потешко се откажуваат од некои свои навики, но и од парчињата облека во кои најдобро се чувствуваат. Освен […]

Секс во вода

Секс во вода

Најпримамлив во летните горештини за љубовните парови е секако сексот во вода. Постојат повеќе начини и места каде што љубовниците можат да го доживеат ова задоволство, но дали е навистина толку добар, посебно од здравствени причини просудете сами, а водата ја мие природната влажност на вагината, па секогаш се препорачува употреба на лубрикант. За информација, […]

10 тајни за кои жените мудро си молчат

10 тајни за кои жените мудро си молчат

Воопшто не е непознатo дека жените сакаат да бидат малку мистериозни и дека секоја од нив си има свои мали и големи тајни што многу умешно, но и со причина ги кријат од нивните мажи. Сепак, во денешно време се може да се очекува, но и сите тајни можат да се откријат, па и ова: […]

Играта со атлетичарот на Гугл го зарази цел свет

Играта со атлетичарот на Гугл го зарази цел свет

Денеска, корисниците на Гугл, поминуваат повеќе време на почетната страница од вообичаено. Виновникот за тоа е супер заразната игра со атлетичарот кој трча на 110 метри со пречки. Станува збор за забавна игра, во која корисникот треба што е можно побрзо да ја помине патеката и да ги прескокне пречките и тоа само со помош […]

Иван Ивановиќ се соблече на плажа, во женско бикини

Иван Ивановиќ се соблече на плажа, во женско бикини

Водителот Иван Ивановиќ најави медиумски молк до средината на септември, кога ќе стартува новата сезона на емисијата „Вечер со Иван Ивановиќ“. Иако моментално го нема никаде во медиумите, Иван преку Твитер редовно ги известува своите фанови за дестинациите каде се наоѓа. Овој пат на профилот на неговата добра пријателка, пејачката Нина Бадриќ имаме можност да […]

Конечно објавени фотографии од најпознатите прељубници

Конечно објавени фотографии од најпознатите прељубници

Љубовната афера поради која Роберт Патинсон (24), наводно за рекордно време си ги спакувал своите работи и заминал од станот во кој живеел со Кристин Стјуарт (22) доби и своја потврда во фотографии. Иако велеа дека не е вистина сепак, папараците ги фатиле на дело Кристин и нејзиниот двапати постар оженет љубовник Руперт Сандерс (41). […]

Нова обработка на „Somebody That I Used To Know“

Нова обработка на „Somebody That I Used To Know“

Во почетокот на јануари, членовите на групата „Walk Of The Earth“ ги воодушевија фановите на „Gotye“ изведувајќи го нивниот хит „Somebody That I Used to Know“ на само една гитара. Еве уште една нова, прекрасна изведба на истата песна, со малку помала гитара од „Waffle Stompers“.

Џони Штулиќ: Живеам аскетски, го проучувам Крале Марко и снимам песни

Џони Штулиќ: Живеам аскетски, го проучувам Крале Марко и снимам песни

На својот канал на „ЈуТјуб“ Џони Штулиќ за време на викендот стави 18 нови снимки – поточно бисери на народната музика, кои ги преработи и сними овој легендарен музичар. Меѓу нив се и композициите „Во лијепом старом граду Вишеграду“, „Добро јутор, мој бекријо“, „Нема љепше дјевојке“, „Слику твоју љубим“, „Волем дику“, „У рану зору“… Се […]

Се продава станот на Френк Синатра за 7,7 милиони долари

Се продава станот на Френк Синатра за 7,7 милиони долари

Пентхаусот на легендарниот Френк Синатра, кој пеачот го купил во 1957 година после разводот со Ава Гарднер се продава за 7,7 милиони долари. Овој стан во текот на 60-те години од минатиот век бил место на развратни забави, на кои биле присутни бројни политичари, глумци, пеачи и други јавни личности. Забавите биле познати во цел […]