Џет Сет

ВИДЕО: Малото девојче кое не сонува за бакнеж со принцот

ВИДЕО: Малото девојче кое не сонува за бакнеж со принцот

Граѓаните на Глазгов биле особено возбудени поради посетата на принцот Вилијам и бремената Кејт Мидлтон. Поздравувајќи ги бројните присутни луѓе, принцот Вилијам се доближил до девојче кое што било облечено како принцеза. Четиригодишната Шаон Рати сакала на принцот да му подари цвет, меѓутоа кога тој се приближил, таа се засрамила. -О, тој цвет е за […]

ФОТО: Голи слики од актерка, таа негира дека се нејзини

ФОТО: Голи слики од актерка, таа негира дека се нејзини

25-годишната актерка Мишел Киган е позната како една од најсексипилните британки, а деновиве ја бранува островската јавност. Имено, на нејзиниот Твитер се појави слика од голи женски гради, за кои таа негира дека се нејзини. Но подоцна призна дека нејзината другарка полудела и на шега ги објавила сликите.

Вондербра: Кејт Аптон има најубави гради

Вондербра: Кејт Аптон има најубави гради

Според британскиот весник „Сан“ Кејт Аптон е ѕвездата со најубавите гради во светот. Истражувањето е направено по повод националниот ден на деколтето во Велика Британија – иницијатива била на брендот „Вондербра”. 20-годишната Американка има повеќе од 20 отсто од гласовите, а зад себе на листата остави 29 познати жени меѓу кои Кели Брук, Кејти Пери, […]

ФОТО: Iron Man ги поздрави фановите со откопчани панталони

ФОТО: Iron Man ги поздрави фановите со откопчани панталони

На премиерата на филмот Iron Man 3 во Јужна Кореја и на роденденската прослава на главниот актер Роберт Дауни Џуниор изгледаше се совршено. Но ѕвездата поздравувајќи ги бројните фанови во четвртокот навечер ги почести и со нешто друго. Тој заборавил да го повлече патентот на панталоните. Прославувајќи го својот 48 роденден, Роберт Дауни се прошета […]

Џереми Ајронс: Геј браковите ќе доведат до венчавки на татковци и синови

Џереми Ајронс: Геј браковите ќе доведат до венчавки на татковци и синови

Познатиот британски театарски и филмски глумец, Џереми Ајронс предупреди дека намерата на владата за озаконување на геј браковите може да предизвика ситуации кога во брак ќе стапат татковци со своите синови. Оскаровецот Ајронс смета дека битката што сега се води во јавноста околу т.н. „еднаквост во правата“ може да доведе и до растурање на основите […]

Џеј Лено ја напушта својата емисија

Џеј Лено ја напушта својата емисија

Познатиот водител на популарното „Тунајт шоу“ (The Tonight Show) Џеј Лено најави дека од сладната пролет ја напушта емисијата и оти ќе биде заменет од Џими Фалон. Лено (62) ќе ја заврши долгата кариера на водител на „Тунајт шоу“ на пролет 2014 година, седум месеци пред да истече неговиот договор. Како што соопшти кабловската мрежа […]

Руби: Не сум проститутка, против мене се води психолошка војна

Руби: Не сум проститутка, против мене се води психолошка војна

Марокански танчерка Карима Ел-Маруга “Руби”, кој се наоѓа во центарот на судењето на поранешниот премиер Силвио Берлускони обвинет дека на малолетничката и платил за секс, денеска ја осуди “психолошката војна” што против неа ја водат Италијанските обвинители. Ел-Маруга денес прочита долго соопштение на големиот број на новинари, пред судот во Милано, во кое негираше дека […]