Џет Сет

Чарли Шин: Кога дознав дека сум ХИВ позитивен сакав да се убијам

Чарли Шин: Кога дознав дека сум ХИВ позитивен сакав да се убијам

Холивидскиот актер Чарли Шин пред една година јавно призна дека е ХИВ позитивен, но сега проговори и за тоа како се чувствувал во моментот кога дознал дека е инфициран со смртоносниот вирус. – Дента кога ми дијагностицираа ХИВ, сакав да се убијам. Но, тука беше мојата мајка и не сакав да го сторам тоа пред […]

ВИДЕО: Џејми Фокс учествувал во тепачка

ВИДЕО: Џејми Фокс учествувал во тепачка

Глумецот Џејми Фокс наводно бил претепан додека бил со свои пријатели во ресторан во Лос Анџелес. Имено, како што пишува порталот ТМЗ, момците од соседната маса прво ги замолиле да бидат потивки, а откако Фокс и неговите пријатели ги изигнорирале, па дури и пцуеле, настанала општа тепачка. На видео снимките се гледаат група момчиња како […]

Сиена Милер: Се тресев и плачев кога снимав еротски сцени со Бен Афлек

Сиена Милер: Се тресев и плачев кога снимав еротски сцени со Бен Афлек

Актерката Сиена Милер, која за потребите на филмот „Live By Night“ дури девет часа снимала сцени со водење љубов со Бен Афлек, за магазинот „Е! Њуз“ првпат јавно проговори за своето искуство од ова снимање. – Снимавме насекаде. Во автомобил, во кафуле… Цел ден беше резервиран за љубовните сцени. По девет часа снимање почнав да […]

Холивудски актери ќе протестираат против Трамп

Холивудски актери ќе протестираат против Трамп

Десетици холивудски актерки ќе им се приклучат на масовните протести против идниот американски претседател Доналд Трамп, што ќе се одржат во Вашингтон еден ден по неговата инаугурација. Собирот насловен „Протест на милион жени“ е најавен преку Фејсбук уште во ноември. Боб Бланд, една од организаторките, одговорна за Њујорк, се надева дека бројката на демонстрантки ќе […]

Рајан Рејнолдс цел на потсмев на интернет

Рајан Рејнолдс цел на потсмев на интернет

Рајан Рејнолдс и неговата гламурозна Блејк, облечена во златно-црна Версаче тоалета, беа една од најубавите двојки на црвениот тепих на годинешните „Златни глобуси“. Сепак, сето тоа остана „во сенка“ на лажниот тен на Рајан, кој предизвика лавина досетки на социјалните мрежи. „Кој го стави Рајан Рејнолдс на скара?“, „Кое ниво на лажен тен го сакате: […]

ФОТО: Непрпознатлива восочна фигура на Бијонсе во музеј во Канада

ФОТО: Непрпознатлива восочна фигура на Бијонсе во музеј во Канада

Еден Музеј на восочни фигури во Канада стекна глобална популарност, поради скулптура кој би требалко да ја претставува Бијонсе. Имено, една посетителка на музејот на Твитер објави фотографија на восочна фигура, која треба да ја претставува Бијонсе, но многумина се согласуваат дека таа не наликува на познатата пејачка. Оваа фотографија покрена серија расправи на социјалните […]

Памела Андерсон не личи на себе, повторно пластична операција

Памела Андерсон не личи на себе, повторно пластична операција

Холивудската актерка Памела Андрсон се појави со синот Брендон Ли на добротворната забава која во Лос Анџелес ја организираше Шон Пен. Освен Памела Андресон на хуманитарниот настан присутни беа и бројни припадници на холивудската елита, но вниманието на медиумите беше насочено кон некогашната ѕвезда на хит серијата “Чувари на плажата“. 49 годишната актерка која досега […]