Џет Сет

Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно

Холандскиот крал инкогнито пилотира два пати месечно

Цела 21 година холандскиот крал Вилијам Александер тајно летал два пати месечно како копилот на патнички авиони. Вилијам Александер на престолот седна во 2013 година, но тоа не значеше дека се одрекол од својата улога во пилотската кабина. – Летање и пилотирање едноставно ги доживувам фантастично, рече за весникот „Де елеграф“. Како што истакна, тој […]

На овој човек му завидува цел машки род: Страстниот бакнеж со Моника Белучи ги шокираше сите во Кан

На овој човек му завидува цел машки род: Страстниот бакнеж со Моника Белучи ги шокираше сите во Кан

На синоќешното отворање на Канскиот филмски фестивал сите погледи беа насочени кон Моника Белучи. 52-годишната италијанска убавица блесна во креација од Диор. Како дел од својот настап, таа страсно го бакна 38-годишниот водител Алекс Лиц пред премиерното прикажување на филмот „Ismael’s Ghosts“. A post shared by Анна Бонд Anna Bond (@annabondarchuk) on May 17, 2017 […]

Џеј Зи и Бијонсе и официјално – милијардери

Џеј Зи и Бијонсе и официјално – милијардери

Брачната двојка Џеј Зи и Бијонсе заедно имаат повеќе од милијарда долари, пишува „Форбс“. Угледното списание проценува дека раперот Џеј Зи има 810 милиони долари, а пејачката Бијонсе 350 милиони долари. Поголемиот дел од богатството на Џеј Зи е од неговата компанија „Рок нејшн“. Двајцата имаат значајно учество во стриминг сервисот Тајдал. Џеј Зи со […]

Почина фронтменот на Саундгарден – Крис Корнел

Почина фронтменот на Саундгарден – Крис Корнел

На 52-годишна возраст, во Детроит, ненадејно почина фронтменот на групата Саундгарден, Крис Корнел, јави Фокс Њуз, повикувајќи се на публицистот на музичарот. Нема информации за причината за смртта на Крис. Портпаролот на Корнел изјави дека смртта била неочекувана и дека музичарот немал никакви здравствени проблеми. Крис Корнел е најдобро познат како пејач на рок бенд […]

ВИДЕО: Пејач заиграл со обожавателка, сопругата решила да му се одмазди

ВИДЕО: Пејач заиграл со обожавателка, сопругата решила да му се одмазди

Џон Леџенд е на турнеја, а во текот на еден настап во Мајами се одлучил да изведе на сцена една обожавателка и со неа да танцува. Неговата жена го следи на турнејата, а бидејќи секогаш сме навикнати на мали шеги Криси Тајген, ни овој пат не останала мирна. Се одлучила да се „одмазди” на својот […]

ВИДЕО: Стигна нов предизвик на социјалните мрежи, го покрена позната пејачка

ВИДЕО: Стигна нов предизвик на социјалните мрежи, го покрена позната пејачка

Популарната пејачка Кети Пери овие денови го промовира својот нов спот, а во таа прилика ги повикала своите фанови да и се приклучат на #BonAppetitChallenge. Се работи за поливање со вода, но не каква било. Иако на многумина предизвикот имделува многу чудно, пејачката го објаснила како обид да изгледа секси додека се полива. #bonappetitchallenge 🤷🏼‍♀️ […]

Која е девојката на која е посветен светскиот хит „Shape of you“?

Која е девојката на која е посветен светскиот хит „Shape of you“?

Девојката која Ед Ширан ја опишува во популарниот хит „Shape of you“ е неговата девојка Чери Сиборн. Двојката се запознале уште во средно училиште, а се забавуваат во последните две години. Чери после матурата ја напуштила родната Англија и заминала во Америка на студии. Но, во текот на американската турнеја на Ед, повторно се поврзале […]