Џет Сет

Почина актерот Џон Херд

Почина актерот Џон Херд

Американскиот актер Џон Херд, познат по улогата на татко на малиот Кевин од првите два дела на филмот „Сам дома“, почина на 72 години во Калифорнија. Херд беше

Принцот Џорџ го слави четвртиот роденден

Принцот Џорџ го слави четвртиот роденден

Британскиот принц Џорџ денеска го слави четвртиот роденден, а Кенсингтонската палата по тој повод објави негова официјална фотографија. Во соопштението од Кенсингтонската палата се наведува дека Вилијам и

Џастин Бибер доби забрана за настапи во Кина поради „лошо однесување“

Џастин Бибер доби забрана за настапи во Кина поради „лошо однесување“

Кинеските власти соопштија дека на канадскиот поп пејач Џастин Бибер нема да му биде дозволено да настапува во Кина, поради „неговото однесување на сцената и зад неа“. Во

По 9 години, О Џеј Симпсон излегува од затвор

По 9 години, О Џеј Симпсон излегува од затвор

Поранешната ѕвезда во американски фудбал и глумец О-Џеј Симпсон ќе биде ослободен од затворот во Невада по девет години. – Ви благодарам, кратко кажа 70-годишниот Симпсон, поклонувајќи се

Почина пејачот на Линкин парк, се самоубил со бесење

Почина пејачот на Линкин парк, се самоубил со бесење

Честер Бенингтон, пејачот на популарниот бенд Линкинг Парк се самоубил вечерва на 41. година, соопштија американските медиуми. Според полицијата, пејачот бил пронајден во неговиот дом во Палос Вердерс

Во Црна Гора пристигнуваат Де Ниро, Робин Шарма и Шери Блер

Во Црна Гора пристигнуваат Де Ниро, Робин Шарма и Шери Блер

Црна Гора ќе биде домаќин на четвртиот Глобален граѓански форум на кој ќе присуствуваат повеќе светски лидери, членови на кралски семејства, филантропи и славни личности. Така, се очекува доаѓање на собирот на присуствуваат актерот Роберт де Ниро, писателот Робин Шарма, сопругата на поранешниот британски премиер Тони Блер, Шери, како и амбасадорката на добра волја на […]

Бен Афек: Најголем предизвик ми беше да се бакнам со маж

Бен Афек: Најголем предизвик ми беше да се бакнам со маж

Режисерот Кевин Смит предизвика вистинска бура во јавноста, откако по едно прикажување на неговата комедија „Chasing Amy“, снимена пред 20 години, раскажа анегдота за реакцијата на актерот Бен Афлек, откако во една сцена морал да се бакне со неговиот колега Џејсон Ли. – Кога на крајот беше сними бакнежот, Бен рече: Сега сум сериозен актер. […]