Мода и Дизајн

Стилот на српската Прва дама ист како на Мишел Обама

Стилот на српската Прва дама ист како на Мишел Обама

Познатите стилисти го икоментираа стилот на облекување на сопругата на новиот српски претседател Томислав Николиќ. Тие велат дека Драгица Николиќ на инаугурацијата во понеделникот покажала дека ја заслужува улогата на Прва дама беспрекорно и дека во однесувањето многу наликувала на првата дана на САД, Мишел Обама. Со кралскиот син фустан оставила впечаток дека се грижи […]

Дали е ова новата најубава жена на светот?

Дали е ова новата најубава жена на светот?

24-годишната убавица која ја поврзуваат со актерот Леонардо Ди Каприо, живее и работи во Италија и е една од водечките манекени за долна облека. Освен на борјните насловни страни, Madalina Ghenea се појави и во спотот за песната „Il Tempo Tra di Noi“ на Eros Ramazzotti.