(ВИДЕО) Локвенец: Јас можам да бидам само со отпорот и кандидат на „Сојузот за иднината“

(ВИДЕО) Локвенец: Јас можам да бидам само со отпорот и кандидат на „Сојузот за иднината“

„Народот е дефинитивно охрабрен, ова е доказ за да се оди до крај, а тоа се предвремени парламентарни со локалните избори“, рече кандидатот за градоначаник на Прилеп Хари Локвенец.
Јас можам да бидам само кандидат на СДСМ и на „Сојузот за иднината“, Прилеп е лидер на отпорот“, вака Локвенец одговара на шпекулациите дека ќе се кандидира самостојно на локалните избори.

Поврзани вести

Мигрант физички нападнат и ограбен од тројца Пакис... Дваесет и тригодишен Пакистанец, кој на 19 јули пристигнал во селото Ваксинце, бил физички нападнат и ограбен од страна на тројца Пакистанци. Полиц...
Претепан скопјанец додека седел на клупа пред згра... Ноќеска околу 1 часот по полноќ С.Р. (58) бил претепан од шест непознати машки лица додека седел на клупа пред зграда на улицата „Боро Менков“ во Скоп...
Џаферовиќ: Ќе се интензивира парламетарната сорабо... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се сретна со претседавачот на Претставничкиот дом при Парламентарното собрание на БиХ, Ше...
(ВИДЕО) Средба Заев – Звиздиќ: Македонија и ... Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од владина делегација во состав Оливер Спасовски, министер за внатрешни рабо...
ВМРО-ДПМНЕ: Надлежните да понесат одговорност за н... ВМРО-ДПМНЕ денеска оцени дека се додека истрагата за сквернавањето на православните гробишта во Љуботен стои во место, безбедноста на граѓаните е загр...
ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е обична политичка алатка со огран... „СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите отворени случаи од страна на СЈО како Таргет, Тврдина, Триста, Титаник, Траекторија, Тен...